برخی از بزرگترین شرکت های فناوری آمریکا از دولت این کشور خواستند تا بودجه ای قابل توجه را به پشتیبانی از تولید انواع تراشه در داخل ایالات متحده اختصاص دهد.

به گزارش سئو بوی به نقل از انگجت، این شرکتها که اپل، گوگل و مایکروسافت نیز در بین آنها دیده می شوند با ابراز نگرانی از کمبود تراشه در بازار فناوری که منجر به کاهش تولید خیلی از محصولات الکترونیک و کمبود آنها در بازار خواهد شد، هشدار دادند باید دراین زمینه اتحادی میان شرکت های فناوری ایجاد شود تا تولید تراشه در داخل آمریکا افزایش یابد.
این شرکتها نام اتحاد تولید نیمه هادی در آمریکا را برای خود انتخاب نموده اند و خواهان اختصاص بودجه مناسب توسط دولت آمریکا بمنظور تولید تراشه داخلی بیشتر برمبنای قانون جدید CHIPS هستند. در این قانون مشوق هایی برای افزایش تولید تراشه در داخل آمریکا و افزایش کارهای تحقیقاتی دراین زمینه پیش بینی شده است، اما پیش بینی برای تامین منابع مالی در نظر گرفته نشده است.
از جمله دیگر شرکت های حاضر در این اتحاد می توان به ای تی اند تی، آمازون، وریزون، ای ام دی، اینتل، کوالکوم و سامسونگ اشاره نمود.
پیش از این کمبود تراشه سبب کاهش قابل توجه میزان تولید انواع خودرو در آمریکا و دیگر نقاط جهان شده بود. شیوع ویروس کرونا و بی نظمی فعالیت کارخانه های تولید تراشه در جهان این مشکل را تداوم بخشیده است.

You may also like