شرکت اپل می گوید در سال ۲۰۲۰ و در امتداد حفاظت از امنیت کاربران، نزدیک به یک میلیون اپلیکیشن خطرناک یا لطمه پذیر را از اپ استور خود حذف کرده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از زد دی نت، از مجموع این برنامه ها ۴۸ هزار مورد حاوی قابلیت های مخفی یا اعلام نشده بوده اند. همین طور ۱۵۰ هزار برنامه به سبب ارسال هرزنامه یا گمراه کردن کاربران با هدف خرید اقلام مختلف، حذف شده اند.
همچنین ۲۱۵ هزار برنامه نیز به این دلیل حذف شده اند که بیش از نیاز خود داده های خصوصی کاربران را جمع آوری می کردند یا از این داده ها سوءاستفاده می کردند.
اپل همین طور در سال ۲۰۲۰، حساب کاربری ۴۷۰ هزار توسعه دهنده برنامه های مختلف را حذف کرده و به سبب نگرانی از تقلب و کلاهبرداری از ثبت نهایی حساب کاربری ۲۰۵ هزار توسعه دهنده خودداری کرده است.
اپل می گوید رویه های بررسی حساب های کاربری توسعه دهندگان همکار با اپ استور را تقویت کرده تا در عرض کمتر از یک ماه حساب های متخلف را شناسایی و حذف کند. بررسی های این شرکت نشان میدهد برخی حساب های مذکور تنها با هدف تقلب و کلاهبرداری به وجود آمده اند.
این شرکت با بهره گیری از پروتکلهای نظارتی خود جلوی سوءاستفاده بیش از ۳ میلیون کارت اعتباری را گرفته و در مجموع حدود ۱.۵ میلیارد دلار نقل و انتقال مالی متقلبانه در اپ استور را معلق کرده است.

You may also like