سئو بوی: مایکروسافت فونت پیش فرض جدیدی را برای اپلیکیشنهای آفیس خود نظیر ورد و اکسل برگزید و کاربران دیگر ˮکالیبریˮ را بعنوان فونت پیش فرض نمی بینند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این تغییر نشانه دیگری از این است که این دیگر مایکروسافت قدیمی نیست. از زمانی که ساتایا نادلا در سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیرعامل مایکروسافت جانشین استیو بالمر شد، همکاری با مایکروسافت برای شرکایش راحتتر شد، این شرکت از نظر استراتژیکی به جای نادیده گرفتن پلتفرمهای شخص ثالث، رفتار گشوده تری نسبت به آنها نشان داد و به یک رقیب جالب توجه در کسب و کار رایانش ابری تبدیل شد. مسلما تغییر در ظاهر نرم افزار مایکروسافت هم در دستورکار است.

اما لوکاس دو گروت که طراح فونت “کالیبری” است، از این تغییر غافلگیر شد و در مصاحبه ای اظهار نمود: انتظار چنین تغییری را نداشته است. با این وجود وی انتظار نداشت در مورد این تصمیم مورد مشورت قرار گیرد و از این که مایکروسافت در فونتهای جدید سرمایه گذاری می نماید تا نرم افزارش ارزشمندتر شود، ابراز شادمانی کرد. از نظر وی، تغییر فونت پیش فرض در جهت همگام ماندن با ترند استایل معاصر بوده است و ارتباطی با بهبود خوانایی کالیبری نداشته است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، کالیبری با انتشار آفیس ۲۰۰۷ به کامپیوتر شخصی میلیونها کاربر آمد و جای فونت “تایمز نیو رومن” را گرفت و به زودی به انتخاب محبوبی تبدیل شد و در پرونده های مهمی مورد استفاده قرار گرفت.

منبع:

You may also like