اپل به شرکت شبکه اجتماعی پارلر که سیاستهای نظارتی خویش را تغییر داد، اجازه داد به فروشگاه برنامه این شرکت بازگردد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اپل در نامه ای به کنگره آمریکا، به سناتورها اطلاع داد که این شرکت تغییراتی که پارلر از زمان ممنوع شدن در اپلیکیشن خود صورت داده است را تایید کرده است. این نامه خطاب به مایک لی، سناتور جمهوریخواه یوتا و کن باک، نماینده جمهوریخواه کلرادو ارسال و در آن اعلام گردید پارلر آپدیتهایی را در برنامه خود و سیاستهای نظارت بر محتوا را پیشنهاد کرده است.

سناتور باک در حساب توییتر خود بازگشت پارلر به فروشگاه برنامه اپل را یک پیروزی برای آزادی بیان خواند.

پارلر در ژانویه به دنبال کوتاهی در مقابله با نفرت پراکنی و تشویق به خشونت توسط راستگرایان افراطی بعد از حمله به ساختمان کنگره آمریکا، با ممنوعیت روبرو شد. شرکتهای دیگری نظیر گوگل کلود و آمازون وب هم از این شرکت فاصله گرفتند.

پارلر جایگزینی برای پلتفرمهای شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر شناخته شده و خویش را جامعه ای متعهد به آزادی بیان توصیف کرده است. توییتر و فیسبوک در یک سال قبل ضد برخی از جمهوریخواهان مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اقداماتی انجام دادند. توییتر ماه مه گذشته که ترامپ ادعای بی پایه و اساسی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و احتمال تقلب در آنرا مطرح نمود، برچسبهای راستی آزمایی را به توییتهای وی اضافه کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، تلاش پارلر برای بازگشت به فروشگاه برنامه اپل در فوریه با مخالفت روبرو شد و اپل اعلام نمود همچنان شاهد ادامه زبان نفرت پراکنی و نمادهای نازی در این پلت فرم است. سخنگوی پارلر اواسط مارس به بیزنس اینسایدر اظهار داشت: این اپلیکیشن در کوشش برای مقابله با چنین محتوایی از راه نظارت انسانی و تغییرات الگوریتمی است. او همینطور ابراز خوشبینی کرده بود که اپل با پشتیبانی از انتخاب کاربرانی که متفاوت فکر می کنند، خویش را از سایر شرکتهای بزرگ فناوری متمایز کند.

منبع:

You may also like