به گزارش سئو بوی گزارشی جدید نشان داده است که در عملیات هک سولار ویندز، هکرها به ایمیل وزیر امنیت داخلی پیشین آمریکا و تیم امنیت سایبری این وزارت خانه نفوذ کرده اند.

به گزارش سئو بوی به نقل از انگجت، به نظر می آید در عملیات هک سولار ویندز که اوایل ۲۰۲۱ میلادی صورت گرفت اطلاعات بعضی از مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا به خطر افتاده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اشاره می کند هکرها در این عملیات به ایمیل اعضای کلیدی این وزارت خانه امنیت میهن همچون چاد ولف (وزیر امنیت داخلی پیشین) و اعضای تیم امنیت سایبری که تهدیدهای خارجی را ردیابی می کنند، دسترسی یافته اند.
مقامات وزارت خانه های دیگر هم هدف این حمله بوده اند و حداقل یکی از اعضای کابینه کاخ سفید قربانی این حمله شده است. هکرها برنامه های خصوصی مقامات وزارت انرژی همچون وزیر وقت آنرا سرقت کرده بودند.
سارا پگ سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا به آسوشیتد پرس اظهار داشت: تعداد اندکی از کارمندان هدف حمله سولار ویندز قرار گرفته اند. اما نام آنها را فاش نکرده بود. وی همینطور اشاره کرده بود حالا هیچ نشانه ای از خطر در شبکه وزارت خانه دیده نمی گردد.
ولف هم از اظهار نظر در اینباره خودداری کرده بود.
هم حالا نشانه های مختلفی وجود دارد که هکرها با کمک این حمله سایبری به دولت آمریکا نفوذ کرده اند و بعنوان مثال به حساب های ایمیل وزارت دادگستری دسترسی یافته باند.
اگر گزارش ها صحیح باشد، احتمالاً خسارت به وجود آمده در نتیجه عملیات هک بسیار بدتر از تصورات پیشین خواهد بود.


منبع:

You may also like