سئو بوی: بگفته رئیس موزه ارتباطات، علاقمندان به موزه گردی می توانند با مراجعه به صفحه شرکت ملی پست در سایت آپارات و جست وجوی موزه گردی مجازی، هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۵ به صورت پخش زنده از موزه ها بازدید نمایند.
حسن عمیدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: موزه ارتباطات که زیرمجموعه شرکت ملی پست است، سال قبل همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، در امتداد رسالت کلی خود توانست در فروردین ماه ۱۳۹۹، برای نخستین بار موزه گردی مجازی یا استریمینگ یا پخش زنده کارهای موزه ها را انجام دهد که برای ۱۳ موزه روی شبکه آپارات و اینستاگرام پخش زنده داشتیم. امسال هم به سبب اینکه خیلی از مردم امکان حضور در موزه ها و اماکن تاریخی را ندارند، موزه ارتباطات با همکاری کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، جهت راه اندازی تورهای مجازی موزه هایی که سال قبل پربازدید بودند و موزه هایی که سال قبل فرصت پخش زنده آنها فراهم نشد، مشارکت کردند.
وی با اعلان اینکه امسال به موزه هایی که سال قبل تعطیل بودند و یا موزه های خصوصی هم نگاه ویژه ای شده است، اضافه کرد: برنامه این موزه گردی مجازی از روز چهارم فروردین موزه ملی ایران، شروع شده و در ادامه پنجم فروردین کاخ گلستان، ششم فروردین موزه ارتباطات، هفتم فروردین کاخ موزه نیاوران، روز هشتم موزه ارامنه و موزه پمپ بنزین، روز نهم موزه هنرهای دینی امام علی، روز دهم موزه آبگینه، روز یازدهم خانه موزه سیمین و جلال، روز دوازدهم موزه صلح و خانه موزه شریعتی و روز سیزدهم و روز طبیعت موزه تنوع زیستی پارک پردیسان را پخش زنده خواهیم داشت.
رئیس موزه ارتباطات همین طور اشاره کرد: هفتم فروردین به سبب اینکه روز هنرهای نمایشی است و ما در مجموعه نیاوران هستیم، پس از استریمینگ و پخش زنده کاخ نیاوران، به فرهنگسرای نیاوران می رویم و از اجراهای نمایشی هم پخش زنده داریم. مردم هم می توانند در فضای آزاد کاخ نیاوران حضور داشته باشند و این اجراهای نمایشی را ببینند.
عمیدی با اعلان اینکه کلیه این موزه گردی ها رایگان است، گفت؛ مردم می توانند با ورود به سایت آپارات، صفحه شرکت ملی پست و موزه گردی مجازی را جست وجو کنند و هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۵ به صورت پخش زنده از موزه ها را بازدید نمایند. همین طور در سایت آپارات جایی برای پرسش و پاسخ وجود دارد و می توانند سوالات خودرا درباره موزه آنجا مطرح کنند تا کسی که درباره موزه توضیح می دهد، به این سوالات هم پاسخ دهد. چند ساعت بعد از پخش زنده هم ویدیوی آن در سایت بارگذاری می شود و مردم هر زمان که بخواهند می توانند موزه گردی مجازی را ببینند.
منبع:

You may also like