به گزارش سئو بوی مدیرعامل شرکت ملی پست ایران اظهار داشت: با راه اندازی سامانه «روستابازار» و فراهم آوردن امکان فروش صنایع دستی و تولیدات روستاییان در این بازار، کسب وکار ساکنان روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته رونق می یابد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست ایران- با اعلان اینکه این بستر در امتداد اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سیستان بلوچستان، به وجود آمده است، اضافه کرد: سامانه روستابازار به آدرس rustabazar.post.ir دسترسی سهل تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه را به وجود آورده است.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با تاکید بر اینکه کمتر از دو ماه از این مصوبه می گذرد و تا حالا ۵۰ غرفه در این سامانه توسط روستاییان به وجود آمده است، اضافه کرد: تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و… می توانند با ثبت نام در اینسامانه غرفه ای در اختیار گرفته و به فروش تولیدات خود بپردازند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری با دیگر سازمان ها و نهادهای مرتبط همچون دهیاری ها و اتحادیه تعاونی های روستایی و همین طور اطلاع رسانی به روستاییان و تولیدکنندگان را در این رابطه مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: پست با تعهد قبول مرسولات روستاییان و ارسال به آدرس خریدار در سراسر کشور در کمترین زمان، زمینه پرداخت الکترونیکی آنرا نیز فراهم آورده است.
سبحانی فر با اشاره به اینکه از ۵۰ غرفه ایجادشده، حدود غرفه مربوط به روستاییان استان سیستان و بلوچستان است، اضافه کرد: کمک به محرومیت زدایی از روستاییان این استان، یکی از با اهمیت ترین اهداف راه اندازی روستابازار است. به همین دلیل در امتداد اجرای مصوبات سفر وزیر به این استان، طی دو ماه گذشته ۲۵۰ نقطه پستی مانند دفاتر نمایندگی، خدمات روستایی یا دفتر پستی دولتی در روستاهای سیستان و بلوچستان فعال گردیده است.
منبع:

You may also like