به گزارش سئو بوی امروز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و اولین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه به صورت آنلاین در پارک آب و آتش راه اندازی شد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی بامداد امروز با حضور در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و اولین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه(۵G) را به صورت رسمی افتتاح نمود.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به راه اندازی سه سایت نسل پنجم برای مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، اظهار داشت: این اولین سایت نسل پنجم جهت استفاده عموم مردم است.
وی به رونمایی از کاربردهای نسل پنجم تلفن همراه در نمایشگاه اینترنت اشیا، اشاره نمود و اضافه کرد: شرکتهای فعال در این عرصه در حال هم افزایی هستند که بتوانند زیست بوم این حوزه را جهت استفاده حداکثری در اقتصاد دیجیتال فعال کنند. امیدوارم این حرکت، حرکتی رو به جلو باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق اندازی نسل پنجم در جزیره کیش در اول اسفند ماه اطلاع داد و اضافه کرد: ایرانسل در دو هفته نخست اسفند هم در شیراز نسل پنجم تلفن همراه را راه اندازی می نماید. پروژه های نسل پنجم تلفن همراه توسط همراه اول هم در آینده راه اندازی می شود.
آذری جهرمی ضمن اشاره به راه اندازی نسل پنجم و همینطور اتصال شبکه ثابت و همراه به هم، بیان نمود: با این کار شاهد یک تحول بزرگ در حوزه شبکه ملی اطلاعات هستیم و توسعه نسل پنجم هم بر مبنای سند شبکه ملی اطلاعات انجام می شود.
آذری جهرمی، پیش از این در توئیتر نوشته بود: استفاده عمومی از اینترنت نسل پنجم ایرانسل در پارک آب و آتش تهران میسر خواهد بود. بعد از آزمون های موفق در مراکز دانشگاهی، نسل پنجم تلفن همراه به صورت عمومی هم در دسترس همه خواهد بود. مشهد، کیش و شیراز شهرهای بعدی جهت استفاده عمومی اینترنت نسل پنجم هستند که در اسفندماه افتتاح می شوند.You may also like