سئو بوی: بگفته معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها تنها تا دو هفته دیگر رایگان است و بعد از آن،  یارانه ی آموزش فقط بوسیله بسته های ۶۰ گیگابایتی مختص هر دانشجو قابل بهره برداری خواهد بود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد وئاستفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و ازراه دور برقرار شود. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها ارائه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان رایگان است.
با وجود این، در طول این مدت همیشه اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از طرف دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد. بنا بر این محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جایگزینی یک بسته ۶۰ گیگابایتی به هر دانشجو و طلبه بجای رایگان کردن سایت دانشگاه ها آگاهی داد.
ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز در اینستاگرام اعلام نمود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بمنظور گسترش و تداوم حمایت های مدنی در دوره شیوع پاندمی کویید۱۹ و در ادامه اقدامات صورت گرفته قبلی خود در حوزه آموزش (رایگان سازی تعرفه آموزش مجازی مراکز دانشگاهی و حوزوی، رایگان سازی پهنای باند مصرفی سامانه آموزش مجازی دانش آموزان عزیز موسوم به سامانه شاد، ارائه بسته هدیه اینترنت به معلمان و اساتید محترم و….) در اقدامی جدید، بمنظور توسعه عدالت آموزشی، بازبینی شیوه اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان و طلاب سراسر کشور را با هدف روان سازی و افزایش رضایت ایشان در دستور کار خود قرار داد.
وی درباره جزئیات این طرح توضیح داد: بسته های هدیه اینترنت با حجم ۶۰ گیگا بایت و اعتبار زمانی شش ماه، برای تمام دانشجویان دانشگاه های کشور شامل دولتی و آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی و همین طور حوزه های علمیه سراسر کشور پیش بینی شده که بعد از ثبت نام (در وب گاه ictgifts.ir) و طی مراحل فنی مربوطه، در حساب کاربری معرفی شده دانشجویان و طلاب محترم منظور خواهد شد.
هاشمی همین طور در توییتر نوشت: رایگان بودن استفاده از «سامانه های آموزش مجازی» دانشگاه ها، تنها تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت و از آن به بعد، یارانه ی آموزش فقط بوسیله بسته های ۶۰ گیگابایتی قابل بهره برداری است. فرصت ثبت نام دو هفته بیشتر نیست.
منبع:

You may also like