به گزارش سئو بوی شماری از وبسایت های خارجی آمازون به علت عرضه اجناس تقلبی در آنها، در لیست سالانه دولت آمریکا از بازارهای بدنام قرار گرفتند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، دفتر نماینده بازرگانی آمریکا بازنگری ۲۰۲۰ خود از بازارهای بدنام را منتشر نمود. این لیست دربرگیرنده سایت های تجارت الکترونیکی است که تصور می رود فروش اجناس تقلبی را تسهیل کرده و در فعالیت های نقض یا سرقت مالکیت معنوی دست دارند.

سایت های آمازون در انگلیس، آلمان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا در این گزارش نام برده شده اند. در شکایتها ضد سایت های خارجی آمازون ادعا شده که فرایند حذف اجناس تقلبی از سایت آمازون بسیار کند است حتی برای شرکتهایی که در برنامه پشتیبانی از برند عضویت دارند. همینطور گفته شده که آمازون فروشندگان دیگری که در فروشگاه اینترنتی این شرکت فعالیت دارند را بررسی نمی کند و مشخص نمی کند که چه کسی کالاهای عرضه شده را به فروش می رساند.

آمازون گزارش دفتر نماینده بازرگانی آمریکا را که شامل سایت آمریکایی آمازون نبود، رد کرده و به برنامه ها و ابزارهای گسترده ای اشاره نمود که برای مقابله با عرضه اجناس تقلبی طراحی شده اند.

سخنگوی آمازون به شبکه سی ان بی سی اعلام نمود قرار گرفتن آمازون در این گزارش، ادامه انتقام جویی شخصی از آمازون است و هیچ چیز بیشتر از یک شیرین کاری ناامیدانه در ایام پایانی دولت نیست. آمازون بیشتر از سایر نهادهای خصوصی برای مبارزه با کالاهای تقلبی کوشیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مکررا از آمازون و جف بزوس، مدیرعامل این شرکت در دوران ریاست جمهوری چهار ساله اش انتقاد کرده است. بزوس مالک واشنگتن پست است که ترامپ از آن بابت پوشش نامطلوب دولتش انتقاد کرده است. آمازون همینطور ادعا کرده است به علت حملات از جانب ترامپ ضد آمازون و شخص بزوس، نتوانست برنده قرارداد رایانش ابری پنتاگون که ۱۰ میلیارد دلار ارزش داشت، شود.

سایت های آمازون برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به لیست بازارهای بدنام دفتر نماینده بازرگانی آمریکا وارد شدند.

آمازون تلاشها برای مقابله با عرضه اجناس تقلبی را با رشد فروش کالاهای شرکتهای دیگر در این فروشگاه اینترنتی افزایش داده است. این بازار حالا بیشتر از نیمی از فروش آمازون را تشکیل می دهد و میزبان میلیونها جنس عرضه شده از جانب شرکتهای دیگر است.

اگرچه این بازار بخش مهمی از کسب و کار آمازون است، اما با شماری از مسائل در ارتباط با فروش اجناس تقلبی، غیرمطمئن و تاریخ گذشته روبرو شده است. آمازون در سال ۲۰۱۹ رصد کالاهای تقلبی را بعنوان یک عامل ریسک در اظهارنامه سالانه اش شروع کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، این شرکت عرضه کنندگان اجناس تقلبی را مورد پیگیرد قانونی قرار داده و برنامه های مختلفی را برای شناسایی فروش اجناس تقلبی به اجرا گذاشته است. واحد جرایم تقلبی آمازون که در ژوئن افتتاح شد و از دادستانهای سابق فدرال، بازرسان و تحلیل گران دیتا تشکیل شده است، سایت این شرکت را برای شناسایی فعالیت های کلاهبرداری کاوش می کند.
You may also like