به گزارش سئو بوی خیلی از ارزهای مهم دیجیتالی گرفتار ریزش شدند.
به گزارش سئو بوی به نقل از سی ان بی سی، به دنبال ناکامی بیتکوین در فتح مجدد قله ۴۰ هزار دلاری فشار فروش سبب عقبگرد محسوس این رمز ارز در بازارهای جهانی شده است.
بعضی از معامله گران و کارشناسان معتقدند صعود ارزهای دیجیتالی بیش از اندازه بوده و هر لحظه امکان ترکیدن حباب قیمتی آنها وجود دارد. به عقیده این دسته از معامله گران، ارزهای دیجیتالی هنوز وابستگی بسیار زیادی به بیتکوین دارند و اگر این ارز به هر علت گرفتار ریزش سنگین شود، سرنوشت مشابهی برای سایر ارزها رقم خواهد خورد. هم اکنون ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین بوجود آمد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
به قول بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مسئله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود. بزرگ ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیتکوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت اطلاع داده است. هم اکنون ارزش بازار بیتکوین ۷۱۹ میلیارد دلار برآورد می شود که در صورت تحقق قله پیشبینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد ۴.۶ برابری به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.
سرگی نظروف- بنیان گذار موسسه چین لینک- اظهار داشت: هر چه بیشتر می گذرد اطمینان مردم و معامله گران نسبت به ارزهای دیجیتالی بیشتر می شود و فناوری بلاک چین بیشتر و بیشتر وارد زندگی روزمره می شود. شاید به نظر برخی ها بازار ارزهای دیجیتالی یک تریلیون دلار ارزش نداشته باشد اما حقیقت این است که این بازار پتانسیل رسیدن به ارقام بسیار بالاتری را دارد.
بعضی از مقامات مشهور جهان نسبت به رشد بیش از اندازه بازار این ارزها ابراز نگرانی کرده اند و این احتمال وجود دارد که نظارت ها روی معاملات این چنینی بیشتر شود. کریستین لاگارد- رئیس فعلی بانک مرکزی اروپا و رئیس سابق صندوق بین المللی پول- در یکی از تندترین اظهار نظرات در مورد ارزهای دیجیتالی گفته است که بیتکوین به یک ابزار برای فعالیتهای مجرمانه مثل پولشویی تبدیل گشته است و باید حفره های موجود در فعالیت ارزهای دیجیتالی بسته شود. لاگارد بدون اشاره به جزئیات بیشتر اظهار داشت که نمی توان وجود ارتباط بین ارزهای دیجیتالی و فعالیتهای مجرمانه را کتمان کرد.
در سالهای اخیر تمایل شهروندان عادی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شده و فراگیر شدن استفاده از آنها لزوم قانون گذاری در این عرصه را بیشتر کرده است.
بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)
۱- بیتکوین
قیمت: ۳۵ هزار و ۳۴۳.۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۵۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۱۴ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۱۴۰.۴۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۰۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۳۶ درصد کاهش
۳- لایت کوین
قیمت: ۱۳۹.۰۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۸۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۹.۷۵ درصد کاهش
۴- بیتکوین کش
قیمت: ۴۷۲.۸۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۷۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۹۱ درصد افزایش
۵- مونرو
قیمت: ۱۵۶.۵۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۹۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۹۵ درصد افزایش
۶- میکر
قیمت: ۱۴۵۵.۸۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۲.۴۴ درصد افزایش
۷- دش
قیمت: ۱۲۱.۹۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۰۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۵.۰۷ درصد افزایش
۸- زد کش
قیمت: ۱۰۱.۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۷۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۹.۷۵ درصد افزایش
منبع:

You may also like