سئو بوی: مدیرکل ارتباطات همراه اول از شروع برنامه ۵G همراه اول آگاهی داد و اعلام نمود طبق برنامه امسال پایلوت انجام شده و به زودی بالا می آید.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، شبکه های ۵G نه فقط حجم دیتا روی شبکه ها را چندصد برابر می کنند، بلکه سرعت انتقال دیتاها را نیز بسیار زیاد می کنند و تأخیر آن کمتر از یک میلی ثانیه خواهد بود، در صورتیکه تأخیر در ۴G برابر ۲۵ تا ۴۰ میلی ثانیه است.
استانداردهای ۵G هم چنین امکان استفاده از طیف پهن ۳۰ تا ۳۰۰ گیگاهرتز را در اختیار می گذارد. سازمان GSMA یا سیستم جهانی برای ارتباطات تلفن همراه (Global System for Mobile Communications) در گزارش خود، تعداد اتصالات ۵G را تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱.۴ میلیارد در کل جهان پیش بینی کرده است.
محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال قبل درباره اینترنت نسل پنج گفته بود مقدمات پیاده سازی ۵G در ایران انجام شده است و از اجرائی کردن نخستین نسخه ۵G و ارائه خدمات اینترنت نسل پنج، بعنوان یک مطالبه جدی و نیازمندی کسب وکارها در کشور آگاهی داده بود.
بدین ترتیب اول مردادماه امسال، نخستین سایت ۵G ایران، با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایرانسل در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، واقع در خیابان کارگر شمالی تهران افتتاح شد.
در امتداد راه اندازی سایت های ۵G در ایران، سید یاسر رایگانی-مدیرکل ارتباطات همراه اول- در توییتر نوشت: برنامه ۵G همراه اول با قدرت شروع شده، طبق برنامه امسال پایلوت انجام شده و به زودی بالا می آید. ساختمان همراه اول و چهار نقطه دیگر هم کاندیدا شده اند. برج میلاد، وزارت ارتباطات، باغ کتاب و دانشگاه تهران یا شهید بهشتی.
منبع:

You may also like