یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق شد تا خیلی از محصولات حوزه اینترنت اشیاء ساختمان مسکونی را بومی سازی کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از معاونت علمی وفناوری، محمد حسین ولدخانی مدیر عامل شرکت تولید کننده محصولات حوزه اینترنت اشیا اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان به صورت تخصصی در زمینه هوشمندسازی تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در ساختمان مسکونی، فعالیت می کند.
ولدخانی اظهار داشت: یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت، نوع خاصی از آیفون تصویری است که بر مبنای فناوری VOIP کار می کند. در واقع همان گونه که تلویزیون های قدیمی دارای لامپ تصویر به تلویزیون های مدرن دارای ال سی دی تبدیل گشته اند. ما هم در این شرکت به کمک فناوری VOIP آیفون تصویری های مدرن و هوشمندی تولید کرده ایم که از خصوصیت های خاصی برخوردار می باشند.
مدیر عامل شرکت، ضمن تاکید بر خصوصیت های بازار اینترنت اشیاء در ایران اظهار داشت: از راه یک اپلیکیشن که روی گوشی تلفن همراه نصب شده است، می توان مشاهده کرد که چه کسی زنگ درب خانه شما را می زند و با او صحبت کرد. این محصول با یک پنجم قیمت محصول مشابه خارجی در ایران عرضه می شود. در این شرکت همینطور محصولات هوشمند بسیاری مانند حسگرهای هوشمند سرمایش و گرامایش و نورپردازی هوشمند ساختمان، تولید می شود.
این فعال دانش بنیان در ادامه اظهار داشت: شاید برخی فناوری های حوزه الکترونیک در ایران تولید نشود، اما باید به این نکته توجه کرد که خیلی از کشورهای توسعه یافته هم لزوماً همه اجزاء در رابطه با فناوری الکترونیک و اینترنت اشیاء را در داخل کشورشان تهیه نمی کنند و ترجیح می دهند بعضی از این قطعات را از راه واردات تأمین کنند.
وی اضافه کرد: با این حال، منابع انسانی بسیار درخشانی در حوزه الکترونیک در کشور ما وجود دارد. در همین شرکت، ما به کمک جوانان متخصص توانسته ایم، محصولاتی را تولید نماییم که در هیچ کدام از کشورهای همسایه تولید نمی گردد و از ظرفیت صادراتی بالایی برخوردار می باشند.


منبع:

You may also like