دولت آمریکا تایید نمود، کمپین حملات هکری اخیر شبکه های دولتی اش را تحت تأثیر قرار داده و این حملات ˮقابل توجه و مستمرˮ بوده اند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز به تازگی به نقل از منابع آگاه گزارش داد، هکرهایی که گمان می رود برای روسیه کار می کنند، ترافیک ایمیلی در وزارت های خزانه داری و بازرگانی را تحت نظر گرفته اند.
اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها، و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در اطلاعیه ای مشترک گفتند: این یک وضعیت در حال توسعه است و در حالیکه ما برای درک کامل این کمپین حملات هکری به کار خود ادامه می دهیم، می دانیم که این اقدام بر شبکه های داخل دولت فدرال تاثیر گذاشته است.
در ادامه این بیانیه آمده است: طی چند روز گذشته اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا از یک کمپین امنیت سایبری قابل توجه و مستمر آگاه شدند. اف بی آی در حال تحقیق و جمع آوری اطلاعات است تا عاملان این تهدید را شناسایی کند، آنها را تحت پیگرد قرار دهد و کمپین آنها را مختل سازد.
در این بیانیه مشترک آمده است: اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها، و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا یک “گروه همکاری سایبری متحد” تشکیل داده اند تا واکنش دولت آمریکا به این مسئله را هماهنگ کنند.
رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه تور اروپایی خویش را نیمه کاره گذاشت و برای رسیدگی به این حملات سایبری به واشنگتن بازگشت.
منبع:

You may also like