محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق به تولید نرم افزارها، تجهیزات و عرضه خدمات در رابطه با امنیت شبکه شدند که این نرم افزارها همچون اقلام تحریمی به شمار می روند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بهنام عبدالله شمشیرساز، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با عنایت به کمبودی که در عرصه تولید نرم افزارها و تجهیزات حفاظتی مشاهده می کردیم، تصمیم گرفتیم با ایجاد یک شرکت دانش بنیان نسبت به بومی سازی این اقلام مهم اقدام نماییم.
وی یکی از تولیدات این شرکت را محصول جامع امنیت هارد دیسک دانست و اضافه کرد: این محصول سرویسهای امنیتی موجود در هارد دیسک را قابل استفاده می نماید. این سرویس ها به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار نمی گیرد و با کمک این محصول جامع این سرویس ها در دسترس خواهد بود و امنیت داده های درون هارد دیسک حفظ می شود.
شمشیرساز با تکیه بر اینکه شرکتهای خارجی حاضر نیستند این نرم افزار را به ایران بفروشند، افزود: ما در این شرکت به کمک متخصصان جوان ایرانی موفق شدیم تا نمونه ایرانی را با یک دهم قیمت محصول مشابه خارجی تولید نماییم.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمیریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت، ضمن اشاره به موفقیت های شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: در صورتیکه این مسیر را ادامه دهیم، اطمینان دارم که کشور در این عرصه به خودکفایی کامل می رسد و این امر منوط به عرضه حمایت های لازم از جانب دستگاههای متولی و اجرایی می باشد.
منبع:

You may also like