به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه متمرکز شدن آمار ترافیک ها در سیستم فناوری اقدام خوبی است، اظهار داشت: ضریب رشد ترافیکی موضوعی قابل توجه است، اما باید طرح و برنامه عرضه شود تا ترافیک مرسولات عادی به زندگی مردم برگردد و در عمل مردم با پست رابطه بیشتر و بهتری بگیرند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، در نشستی که با حضور معاونان وزیر، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران ستادی شرکت ملی پست و باهدف بررسی عملکرد سه ساله این شرکت برگزار شد، محمدجواد آذری جهرمی با تبریک فرارسیدن روز جهانی پست به همه تلاشگران این عرصه اظهار داشت: نیروهای شبکه پستی کشور باوجود مخاطرات زیادی که به واسطه شیوع کرونا برای آنها به وجود آمده، بیشتر از گذشته به کار خود ادامه دادند و فراتر از توان خود کار کرده و این شرکت باوجود صدمه هایی که دیده یک دوران اوج را در کار خود تجربه کرده است.
وی ادامه داد: انتشار کرونا حجم رفتن به پست و ترافیک مرسولات را افزایش داده که این از دو نظر حائز اهمیت می باشد، هم سبب شده پست بیش ازپیش در کنار مردم باشد و افتخار خدمت بیشتر به آنها را پیدا کند که این وظیفه اصلی ماست و هم سبب شده یک رونق اقتصادی نسبی در شبکه پستی کشور ایجاد شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به خطر افتادن سلامتی کارکنان در این دوران، وظیفه ما را در رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی و مراقبتی سنگین تر و جدی تر می کند چونکه سلامت و حفظ جان همه نیروهای شبکه پستی کشور برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد.

تخصیص اعتبارات ویژه برای بهتر رعایت شدن دستورالعمل های بهداشتی
آذری جهرمی با تاکید بر تخصیص اعتبارات ویژه برای بهتر رعایت شدن دستورالعمل های بهداشتی و توجه ویژه به ضدعفونی مرسولات و دسترسی کارکنان به مواد ضدعفونی اظهار داشت: این کار بازرسی و نظارت دقیق، گزارش روزانه و کنترل مبادی را ضروری می کند، افزایش رسیدگی ها و تهیه اقلام بهداشتی موردنیاز برای همه نیروها را اجتناب ناپذیر می سازد.
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت چابک سازی سازمانی تصریح کرد: باید با برنامه ریزی، فرآیندی تهیه شود تا شکاف طبقاتی میان کارکنان پست و نیروهای سایر شرکت های زیرمجموعه وزارت از بین برود و مقدمات یکسان سازی دریافتی های کارکنان فراهم گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: سوددهی شرکت ملی پست نباید به کم کردن پرداختی ها به کارکنان منجر شود، سوددهی وقتی پرارزش است که با افزایش رفاه و معیشت و دریافتی های نیروی انسانی بعنوان مهم ترین سرمایه سازمانی همراه باشد.
آذری جهرمی بابیان اینکه شرایط بهبود کار در پست وابسته به سرویسهای جدید، خدمات بهتر، کیفیت بیشتر و بازاریابی مناسب می باشد، اظهار داشت: نمی توان بدون این موارد انتظار افزایش درآمد و متعاقب آن بهبود وضع معیشت کارکنان را داشت.

مردم با پست رابطه بیشتر و بهتری بگیرند
وی اظهار نمود: متمرکز شدن آمار ترافیک ها در سیستم فناوری اقدام خوبی است و ضریب رشد ترافیکی موضوعی قابل توجه است، اما باید طرح و برنامه عرضه شود تا ترافیک مرسولات عادی به زندگی مردم برگردد و در عمل مردم با پست رابطه بیشتر و بهتری بگیرند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: افزایش هاب های پستی اقدامی پرارزش است و سبب بهره وری در عملیات پستی خواهد شد اما در بهره وری کار نیروی انسانی و تقسیم کارها و متناسب سازی وظایف باید اقدامات جدی تر و مؤثرتری در دستور کار شرکت قرار گیرد.
آذری جهرمی با یادآوری اینکه به کارگیری درست نیروهای رسمی، یکی از مهم ترین چالش های مدیریتی در سازمان هاست اضافه کرد: فرهنگ سازمانی ایجاب می کند که مدیران هم در رفتار خود تجدیدنظر کنند و در صورت ضرورت خودشان هم دست به کار شوند و نگذارند باری بر روی زمین بماند.
وی با تبیین اهداف و اهمیت همگام شدن خدمات پست با تغییرات جهانی افزود: تحول دیجیتال به معنای ایجاد زیرساخت ها و هوشمند سازی آنها، تحلیل اطلاعات، تدوین استراتژی ها و آموزش مدیران و نیروهای اجرایی می باشد و شرکت ملی پست درنهایت چاره ای جز رفتن به سمت این تحول و تدوین استراتژی سازمانی برای تجربه کردن تحولات بنیادین در نحوه عرضه خدمات ندارد.

مشکلات در مبادله مرسولات خارجه ناشی از لغو پروازهای بین المللی بود
رمضانعلی سبحانی فر – مدیرعامل شرکت ملی پست – هم در این نشست، ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و تبریک روز جهانی پست، اظهار داشت: همکارانم در شبکه پستی کشور به خاطر شرایط ویژه ای که شیوع کرونا در کشور و جهان ایجاد کرده، در حال سپری کردن روزهای سختی برای خدمت رسانی هستند و مناسبت روز جهانی پست بهانه خوبی برای قدردانی از فداکاری های همه همکاران عزیز در شبکه پستی کشور است.
وی ادامه داد: در مبادله مرسولات خارجه مشکلات فراوانی در ماهه ای اخیر داشتیم که عمدتاً ناشی از لغو پروازهای بین المللی بود ولی خوشبختانه با تلاش فراوان توانستیم به تدریج این مشکلات را برطرف نماییم و رفته رفته به شرایط مطلوب نزدیک شویم.
منبع:

You may also like