شرکت اپل بابت کپی کردن ایده تنوع نژادی در دنیای ایموجی ها یا صورتکهایی که برای بیان احساسات در ارتباطات دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرند، با شکایت روبرو شد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، کاترینا پاروت، یک زن آفریقایی-آمریکایی روش تحت کپی رایت خود که به کاربران اجازه می داد از بین پنج صورتک با رنگهای پوستی متفاوت معروف به iDiversicons انتخاب کنند را برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ در فروشگاه برنامه اپل و در سال ۲۰۱۴ در آی تیونز عرضه نمود.

پاروت مدعی است مذاکرات همکاری وی با اپل بعد از مجموعه دیدارهایی که در سال ۲۰۱۴ با دو مهندس نرم افزاری ارشد این شرکت داشت و آنها به بررسی دقیق فناوری وی پرداختند، به نتیجه نرسید. بعد از آن اپل در آوریل سال ۲۰۱۵ پالت انتخاب پنج رنگ پوست برای ایموجی ها را منتشر نمود و دانلود iDiversicons پاروت کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی در شکایتی که در دادگاه فدرال واکوی تگزاس تنظیم کرد، اپل را به نقض کپی رایت و استفاده نادرست از ایده و فناوری اش و رقابت غیرمنصفانه متهم کرد و خواهان حکم دادگاه برای ممنوع کردن استفاده اپل از کار وی و خسارت مالی بر اساس سود اپل و ضرر مالی کسب و کارش از کپی کاری این شرکت شد. اپل در اینباره اظهارنظر نکرد.

منبع:

You may also like