به گزارش سئو بوی تلاش ترامپ برای ممنوع کردن دسترسی ساکنان آمریکا به برنامه گپ وی چت منجر به ناممکن شدن برقراری ارتباط میان چینی های آمریکایی تبار و خانواده های شان در چین می شود.

به گزارش سئو بوی به نقل از دیجیتال ترندز، وی چت مهم ترین و اصلی ترین برنامه گپ مورد استفاده چینی ها در سرتاسر دنیا برای گفتگو با یکدیگر و تبادل عکس و ویدئو است.
میلیون ها خانواده چینی در سرتاسر جهان از این برنامه برای احوال پرسی و خبرگرفتن از خانواده های یکدیگر استفاده می نمایند و اصرار ترامپ بر ممنوع کردن این برنامه در آمریکا سبب می شود میلیون ها چینی ساکن آمریکا دیگر نتوانند به آسانی از شرایط اعضای خانواده خود در چین کسب اطلاع کنند.
ترامپ با صدور یک فرمان اجرایی جدید در هفته گذشته به دنبال ممنوع کردن فعالیت وی چت و تیک تاک در آمریکاست و اگر این دو شرکت ظرف ۴۵ روز آینده نتوانند از افترا تهدید امنیت ملی آمریکا رهایی یابند دیگر قادر به فعالیت در خاک ایالات متحده نیستند. از همین رو اخباری در مورد خریداری تیک تاک توسط مایکروسافت یا توئیتر شنیده می شود.
در عین حال سرنوشت وی چت در هاله ای از ابهام است. بیشتر از ۳.۸ میلیون نفر چینی در آمریکا کار و زندگی می کنند و همه آنها از وی چت برای تماس گرفتن با خانواده های خود در چین استفاده می نمایند.
از جمله این افراد می توان به گون دیکر مهندس نرم افزار ۲۴ ساله اهل بوستون و همسر مهاجر چینی وی اشاره نمود. وی در این مورد گفته است: همسر چینی من ارتباط نزدیکی با والدین خود در این کشور دارد و قطع این ارتباط برای وی بسیار گران تمام می شود.
بسیاری از چینی های مقیم آمریکا از گوشیهای خود بیشتر برای تماس با عزیزانشان در چین استفاده می نمایند و حتی شماره های لیست تماس خویش را تنها در وی چت و نه در گوشی ذخیره کرده اند. بنابراین آنها به سرعت در تلاش هستند چاره ای جایگزین پیدا کرده و لیست تماس خویش را هم بر روی سیمکارت ذخیره کنند.
در عین حال باید توجه داشت که وی چت علاوه بر چت و تبادل پیام های چندرسانه ای یک پلت فرم پرداخت آنلاین و یک بازار تجارت الکترونیک محبوب هم برای چینی ها تلقی می شود. ازاین رو وی چت هنوز جایگزین مناسبی برای چینی ها ندارد.


منبع:

You may also like