یک محقق امنیتی انگلیسی اخطار داده که هنوز هم می توان با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در ریزتراشه ها و کدهای پین کارت های اعتباری و غیرتماسی بانکی نسخه های تقلبی آنها را تولید کرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از زد دی نت، وی افزوده که با کپی کردن این اطلاعات روی کارت های خام می توان کارت های اعتباری و بانکی تقلبی تولید کرد که برای نقل و انتقال پول از راه دستگاه های خودپرداز و دستگاه های پوز قابل استفاده هستند.
لی آن گالووی تصریح کرده برای ساخت یک کارت اعتباری تقلبی با استفاده از اطلاعات مسروقه دیگر کارت ها به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز است. وی با استفاده از این روش کارت های تقلبی متنوعی را که در اصل متعلق به ۱۱ بانک در آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی بوده اند، تولید کرده است.
به گفته وی اطلاعات کارت های اعتباری چهار بانک از یازده بانک مذکور بر روی نوارهای مغناطیسی قابل چسباندن بر روی کارت های اعتباری قدیمی قابل کپی کردن است و از این طریق می توان برای سرقت پول اقدام نمود. این مشکل در کارت های شرکت های ویزا و مسترکارت که در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، وجود دارد.
نکته جالب اینکه باوجود شناسایی این مشکل برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ و انجام برخی به روزرسانی های امنیتی برای مقابله با آن هنوز هم می توان از آن برای سرقت اطلاعات بانکی استفاده نمود.


منبع:

You may also like