سئو بوی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که گوشیهای ۵G به ایران آمده است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره چرایی نصب دکل ۵G طی سه هفته آینده در شرایطی که هنوز سخت افزارهای این فناوری در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: گوشیهای ۵G به ایران آمده است.
وی درباره ظرفیت تولید گوشی داخلی و سیستم عامل آن بیان کرد: اندروید اختصاصی شده رونمایی شده است و روی یک مدل گوشی هم پیاده سازی شده اما عرضه ی عمومی نشده و آماده عرضه است و کاربر می تواند انتخاب نماید که در این شرایط از آن استفاده نماید، یا خیر.
وی با اعلان اینکه البته الزامی در استفاده از این گوشی نیست افزود: اما اندروید آن توسعه داده شده است برای اینکه در هر صورت تحریم ها به سمت کاربر می آیند و اندروید اختصاصی شده به آنها کمک می نماید که در مقابل این تحریم ها پایداری بیشتری داشته باشند و تحریم اثرگذاری کمتری داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تضمین تولید گوشیهای داخلی بیان کرد: ارزیابی های ما و وزارت صمت این است که این توانمندی وجود دارد و نیازمند بسته های حمایتی است که دولت در اختیارشان قرار می دهد.
آذری جهرمی در پاسخ به این که چرا همچنان حداکثر ترافیک اصلی اپراتورها روی شبکه خارجی است، اظهار داشت: اینترنت یکی از سرویس هایی است که روی شبکه ملی اطلاعات عرضه می شود و امروز سرویس غالب شبکه است و باید تلاش شود با ظرفیت جهش تولید و بهره گیری از ظرفیت های اقتصاد دیجیتال، ما سهم داخلی را افزایش دهیم تا استارت آپ ها و کسب وکارهای خودمان بتوانند استفاده کنند و حتی سهم جهانی بگیرند.
وی افزود: ازطرفی چون در شبکه های تلفن همراه بیشتر از پیام رسان ها استفاده می شود، سهم ترافیک داخلی کمتر است اما روی شبکه ثابت ما تا ۵۵ درصد ظرفیت شبکه یک اپراتور را هم داریم و در اپراتورهای ثابت این نسبت، عکس است. دلیلهای مختلفی هم دارد چون بیشتر محتوای صوت و تصویر در شبکه ثابت وجو دارد.
بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه شبکه ملی اطلاعات مانعی برای توسعه اینترنت نیست بلکه افزونه ای برای توسعه اینترنت است و ما را در فضای جهانی پایدارتر و مستحکم تر می کند.
منبع:

You may also like