به گزارش سئو بوی واتساپ با انتشار اطلاعیه ای جدید اعلام نموده که مشکل امنیتی مربوط به افشای شماره تماس ۳۰۰ هزار نفر از کاربران این پیام رسان برطرف شده است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری چند روز پیش اعلام نمودند که مشکل و حفره امنیتی جدیدی در پلت فرم اپلیکیشن پیام رسان واتساپ وجود دارد که باعث افشای شماره تماس خیلی عظیمی از کاربران در نتایج جستجوی گوگل می شود.
اما حالا واتساپ با انتشار بیانیه و اطلاعیه ای رسمی و جدید اعلام نموده است که این ضعف امنیتی از پلت فرم این پیام رسان برطرف شده است و کاربران دیگر نگران افشای اطلاعات و حریم خصوصی خود در فضای وب نباشند.
چند روز پیش یکی از محققان امنیتی در صفحه کاربری خود در توییتر عنوان کرده بود که جستجوی عبارتی خاص در گوگل باعث می شود که شماره تماس بعضی از کاربران واتس اپ در نتایج گوگل نمایان شود و از راه لینک کوتاهی که برای آنها ایجاد می شود به سادگی می توانند با افراد موردنظر مکالمه و چت کنند.
طبق گزارش وبسایت تک کرانچ، سخنگوی واتساپ ضمن تشکر از محققان امنیتی در این خصوص خاطرنشان کرده است: قابلیتی که در پلت فرم واتساپ وجود دارد که click to chat نامیده می شود، برای کسب و کارهای کوچک فعال در سرتاسر جهان طراحی شده تا به لطف آن لینک کوتاه URL برای خود بسازند و بدین ترتیب با مشتریان خود از این طریق به آسانی در ارتباط باشند.You may also like