سئو بوی: ابتلای یک کارگر آمازون به کووید ۱۹ به بیمارشدن عموزاده این کارگر و مرگ او منجر گردید و بنا بر این سه کارگر آمازون به سبب شرایط غیر ایمن کاری از کارفرمای خود شکایت کردند.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، یک کارگر آمازون که به کووید۱۹ مبتلا شده بود، این بیماری را به یکی از اقوام خود منتقل کرد و موجب مرگ او شد. در همین راستا شکایتی مقابل آمازون تنظیم شده است و این شرکت متهم است با ایجاد شرایط غیر ایمن کاری به گسترش ویروس کرونا دامن زده و حداقل به بیمار شدن یک کارگر و مرگ عموزاده او منجر گردیده است.
روز گذشته ۳ کارگر مرکز JFK۸ آمازون در استاتن ایلند و خانواده هایشان این شکایت را در دادگاهی در ایالت نیویورک ثبت کردند.
باربارا چندلر یکی از کارگران آمازون در این زمینه اظهار داشت: من در ماه مارس به کووید ۱۹ مبتلا شدم و بعد از آن چند نفر از اعضای خانواده همچون عموزاده ام بیمار شدند. عموزاده ام در ۷ آوریل فوت کرد.
در این شکایت نامه ذکر شده آمازون مرکز JFK۸ را به مکانی خطرناک تبدیل نموده برای اینکه مانع تلاش ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شده و به قیمت جان کارگران راندمان را افزایش داده است.
در این مرکز حدود ۵ هزار کارگر فعالیت می نمایند.
طبق گزارش های مختلف آمازون بدون توجه به رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست ها و ضدعفونی کردن فضاهای کاری، کارگران را مجبور می کند با سرعت بیشتری کار کنند.
این شرکت خرده فروشی آنلاین تابحال درباره شکایت مذکور اظهار نظری نکرده است.


منبع:

You may also like