به گزارش سئو بوی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر در خصوص لزوم افزایش توسعه زیرساخت های الکترونیکی بورس اظهار داشت: این مساله لزوم دارد و مسئولان کارهایی در این خصوص انجام داده اند تا ظرفیت برای کسانی که می خواهند با هزینه کم سرمایه گذاری کنند توسعه پیدا کند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شما چندین بار درباب نقش مجلس و بیانیه گام دوم دستوراتی دادیم. مرکز پژوهش ها باید به دقت مطالبی را تهیه نماید و به مجلس بیاورد تا نقش ما مشخص شود. مجلس دهم رو به پایان است ولی هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به حاجی دلیگانی اظهار داشت: مرکز پژوهش ها گزارش هایی در این خصوص تهیه کرده و به مجلس فرستاده اما این مساله باید در مجلس بعدی مورد بررسی قرار بگیرد؛ چونکه این گزارش ها باید به کمیسیون ها ارجاع شده و به دقت بررسی شود چونکه زمان زیادی می گیرد.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در ادامه تذکر شفاهی خود در مورد بازار بورس، اظهار داشت: زیرساخت های بورس در گذشته ۸۰ هزار بوده که طی چند سال اخیر به ۱۸۰ هزار نفر بالا رفته اما الان دو میلیون نفر در حال ثبت معامله هستند. زیرساخت های بورس از نظر الکترونیک باید توسعه پیدا کند که در آینده با آزادسازی سهام عدالت گرفتار مشکل نشویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این گفته حاجی دلیگانی اظهار نمود: نکته شما درست است، مسئولان فکرهایی در این خصوص کرده اند که ظرفیت را ارتقاء بدهند؛ چونکه خیلی افراد می خواهند با دو یا سه میلیون سهام خرد بخرند و بتوانند در این عرصه سرمایه گذاری کنند.
منبع:

You may also like