سئو بوی: اینتل می خواهد با همکاری ۲۹ سازمان تحقیقاتی و پزشکی در سراسر جهان ردیابی تومورهای مغزی را به هوش مصنوعی آموزش دهد.

به گزارش سئو بوی به نقل از انگجت، هوش مصنوعی در ردیابی سرطان سینه، ریه و پوست از پزشکان دقیق تر عمل می کند.
اکنون تعدادی از پژوهشگران اینتل با همکاری دانشگاه پنسیلوانیا قصد دارند با کمک هوش مصنوعی تومورهای مغزی را ردیابی کنند.
محققان دانشکده پزشکی این دانشگاه و ۲۹ سازمان تحقیقاتی و پزشکی در سرتاسر جهان با استفاده از سخت افزار و نرم افزار اینتل، یک مدل هوش مصنوعی را با بزرگترین مخزن اطلاعاتی درباره تومورهای مغزی آموزش می دهند. در این عملیات هیچ گونه اطلاعات حساس بیماران فاش نمی گردد.
پروژه مذکور از روشی به نام یادگیری متحد(federated learing) استفاده می نماید. در این روش الگوریتم هوش مصنوعی در سرورهای غیر متمرکز آموزش می بینند. ازاین رو بیمارستان ها می توانند بدون اشتراک گذاری اطلاعات بیماران با یکدیگر همکاری کنند.
با کمک این روش انستیتوهایی از آمریکا و کانادا، انگلیس، آلمان، هلند، سوئیس و هند می توانند مخزنی بزرگی از اطلاعات فراهم نمایند.
جیسون مارتین مهندس ارشد اینتل در اینباره می گوید: پتانسیل استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی زودهنگام تومورهای مغزی بالا است. اما این امر نیازمند اطلاعاتی بسیار از وسیع تر از یک مخزن است.
هنوز معلوم نیست چه مدت طول می کشد تا این مدل هوش مصنوعی توسعه یابد اما سازمان سلامت ملی آمریکا بودجه ۱.۲ میلیون دلاری به آن مختص کرده است.


منبع:

You may also like