به گزارش سئو بوی گروه مطالعات بنیادین پژوهشگاه فضای مجازی ۱۱ روش مقابله هوش مصنوعی با شیوع کرونا را بعنوان چاره ای قرن بیستمی برای آخرین مشکل قرن بیستم بررسی کرد.
به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، درحالی که سازمان هایی همچون WHO (سازمان بهداشت جهانی) و UN (سازمان ملل) منابعی برای تسهیل پژوهش درباره بیماری کوید ۱۹ اختصاص داده اند، نگاه های بسیاری به هوش مصنوعی دوخته شده است تا مگر بتواند از شدت این بحران بکاهد. جوامع علمی دنیا به تکاپو افتاده اند تا چاره ای قرن بیستمی برای آخرین مشکل قرن بیستم بیابند. گروه مطالعات بنیادین پژوهشگاه فضای مجازی در گزارشی بررسی نموده است که چگونه از هوش مصنوعی برای کنترل شیوع کرونا استفاده شده است. استفاده شرکت دیپ مایند از سیستم آلفافولد شرکت دیپ مایند اعلام نمود که در حال آزادسازی ساختار پیشبینی پروتئین های گوناگونی است که می تواند تحقیقات در باب ویروس کوید۱۹ را ارتقاء دهد. این شرکت از آخرین نسخه سیستم آلفافولد (یک سیستم هوش مصنوعی) برای یافتن این ساختارها بهره برده است. دقت ۹۶ درصدی تشخیص هوش مصنوعی علی بابا علی بابا به تازگی ادعا کرده است که سیستم هوش مصنوعی جدیدش می تواند موارد مبتلا به ویروس کرونا را در سی تی اسکن های قفسه سینه بیماران با دقت ۹۶ درصد از موارد مبتلا به سینه پهلوی ویروسی بازشناسد. همچنین، مؤسس آن، جک ما، اعلام نموده است که مؤسسه وی ۲.۱۵ میلیون دلار برای توسعه واکسن این بیماری وقف خواهد نمود. طبق گفته علی بابا، الگوریتم جدید آنها فرایند کامل تشخیص را به ۲۰ ثانیه می کاهد. با عنایت به این که در روش های سنتی حدودا ۱۵ دقیقه برای تحلیل یک سی تی اسکن نیاز است، این امر پیشرفت بزرگی به حساب می آید. ابزار لاینیرفولد تیم هوش مصنوعی بایدو تیم هوش مصنوعی بایدو ابزاری را منتشر نموده که زمان پیشبینی ویروس کوید۱۹ را از ۵۵ دقیقه به ۲۷ ثانیه می کاهد. این کاهش زمان، امری مهم برای فهم ویروس و کشف داروهای کاتالیز است. استفاده از یادگیری ماشین برای رصد رسانه های اجتماعی جان براون اشتاین از مدرسه پزشکی هاروارد، عضوی از یک تیم بین المللی است که از یادگیری ماشین برای مرور رسانه های اجتماعی و دیگر اشکال داده به دست آمده از کانال های رسمی سلامت عمومی و تأمین کنندگان مراقبت های بهداشتی استفاده می نمایند تا تحلیل های بهداشتی فوری درباره شیوع بیماری به دست دهند.
نظارت بلودات بلودات، یک شرکت نظارت بر سلامتی واقع در تورنتو است که در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده است؛ این شرکت با جمع آوری داده های بیماری از هزاران منبع آنلاین در این مساله مسامحت داشته است. آنها با استفاده از اطلاعات پروازی شرکت های هواپیمایی پیشبینی هایی درباره اینکه بیماری های واگیردار دفعه بعد احیانا در کجا ظاهر خواهند شد، به دست می دهند. استفاده شرکت اینسیلیکو از شبکه های مولد تخاصمی شرکت طب اینسیلیکو، شرکتی که از هوش مصنوعی برای کشف دارو استفاده می نماید، از شبکه های مولد تخاصمی (GAN) به منظور پالایش طراحی های مولکول استفاده می نماید. این مساله را افرادی می پسندند که نمره بالایی به خصوصیت های شبه دارویی و هم فعال بودن شیمیایی می دهند و درضمن، مولکول هایی را که به علت خصوصیت هایشان نمی توانند کارکرد دارو داشته باشند مانند ترکیبات فلزی کنار می گذارند. ترکیب و آزمایشِ مولکولی فرآیندی کند است. اینجا جایی است که هوش مصنوعی با فراهم آوردنِ زمان برای ترکیب و ایجاد گزینه های بیشتر برای طراحیِ ساختارهای مولکولیِ متنوع به صحنه می آید. با این حال، امکان دارد ترکیب و اعتبارسنجی زمان بر باشد و به منابع قوی تری نیاز داشته باشد. بنابراین، شرکت اینسیلیکو تا ۱۰۰ مولکول را به منظور ترکیب و تست برگزیده است. استفاده از نرم افزار اینفرویژن برای اسکن بیماران در چین پزشک ها در چین ابزار قدرتمند جدیدی عرضه کرده اند که برای تشخیص سریع مبتلایان احتمالی به کرونا به ایشان کمک می نماید. این نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی که اینفرویژن نامیده شده است، می تواند موارد مشکل دار بالقوه را به سرعت تشخیص دهد. این نرم افزار به شدت به کیت های توسعه نرم افزار کلارا متکی است؛ کلارا یک قالب اپلیکیشن هوش مصنوعی برای مراقبت از سلامتی است که شرکت ان. وی. دی.آ برای تصویربرداری پزشکی به کمک هوش مصنوعی بوجود آورده است. اینفرویژن می تواند علایم معمول یا علایم جزئی کوید ۱۹ را در بیماران مشکوک شناسایی کند. بدین منظور، نرم افزار به دنبال علایم سینه پهلویی که می تواند ناشی از ویروس باشد، می شود. کشف داروی احتمالی توسط هوش مصنوعی بنوولنت مثال دیگر الگوریتم هوش مصنوعی بنوولنت است که داده های ساختار مولکولی را به اطلاعات زیست پزشکی درباره گیرنده ها و بیماری ها مرتبط می کند تا اهداف دارویی بالقوه را بیابد. نرم افزار آنها پروتئین کیناز ۱ (AAK۱) را که در رابطه با وفق دهنده آنزیم است، یک هدف محتمل بیماری می داند. AAK۱ درون بری (یعنی فرآیند آوردن مواد به درون سلول ها) را تنظیم می کند و از این رو روشی رایج برای توسعه عفونت های ویروسی است. محققان با کمک نرم افزار هوش مصنوعی بنوولنت داروی محتملی با نام «باریسیتینیب» را شناسایی کرده اند. تشخیص چهره توسط شرکت سنس تایم تشخیص چهره ایمن تر از اثرانگشت است چونکه احتمال انتقال ویروس از راه لمس سطوح توسط انسان را می کاهد. از این رو، شرکت سنس تایم از هوش مصنوعی در اسکن چهره های افرادی که ماسک بر صورت دارند استفاده می نماید. آنها در حال ارتقاء تشخیص بدون تماس مبتلایان از راه نرم افزار اندازه گیری دما در ایستگاه های مترو، مدارس و سایر مکان های گردهم آیی در پکن، شانگهای و شنژن هستند.
پهپادهایی برای نجات شرکت های چینی به منظور تقویت رصد بدون تماس شیوع بیماری کرونا از پهپادها استفاده می نمایند. بر مبنای اخبار واصله، شرکت پودو تکنولوژی در شنژن ماشین هایش را در بیشتر از ۴۰ بیمارستان کشور چین برای کمک به پرسنل درمانی به کار انداخته است. شرکت میکرومالتی کوپت شرکت دیگری در شنژن است که از پهپادها به منظور انتقال نمونه های پزشکی و انجام تصویربرداری حرارتی استفاده می نماید. ربات های یو. وی. دی شرکت ربات های یو. وی. دی که در دانمارک قرار دارد از ربات های خود برای ضدعفونی کردن اتاق های بیماران بدون مداخله انسانی استفاده می نماید. بیماری های همه گیر، امداد انسانی را سخت و خطرناک کرده است. ریسک مبتلا شدن پرسنل درمانی به بیماری بالاست. غلاف ربات های سیار یو. وی. دی با تابش اشعه ماوراءبنفش بر روی منطقه ای که مقرر است ضدعفونی شود به حیات هر گونه ویروس خاتمه می دهد. در این راستا در جایی که متخصصان و سیاستگذاران در دنیا بر ویروس کرونا تمرکز کرده اند، نظارت، کشف بیماری و تشخیص بیماری اهمیت بسزایی یافته است. براین اساس با کمک هوش مصنوعی می توان مقدار زیادی در زمان صرفه جویی کرد و زندگی های بسیاری را نجات داد.

You may also like