به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای سرعت اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت برثانیه تا آخر اردیبهشت اطلاع داد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، انتشار کرونا در کشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت بعنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دورکاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و کیفیت اینترنت هم از مواردی است که همواره دغدغه کاربران بوده و در این شرایط همه نیازمند کیفیت مناسب برای فعالیتهای اینترنتی خود هستند.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- برای تسهیل شرایط دورکاری کارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان و همینطور به علت افزایش مصرف کاربران از اینترنت، دستور به فعال کردن بسته های ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت برای تمامی کاربران ثابت داد و همینطور بعضی از سریال ها و فیلم های تلویزیون های اینترنتی را مجانی کرد.
وی همینطور درباره فراهم بودن امکان آموزش از طریق دور هم گفته بود که با عنایت به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و شرایط ایجاد شده، با همکاری وزارت علوم و آموزش و پرورش، امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم شده تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی در جدید ترین توییت خود نوشت: با آغاز مجدد کلاس های مجازی مدارس و دانشگاه ها، به شرکت های اینترنت خانگی ابلاغ کردیم که تا آخر اردیبهشت سرعت همه مشترکین خویش را «رایگان» به ۱۶مگابیت ارتقا دهند.
وی همینطور با اشاره به اینکه این دستورالعمل ساعتی قبل در اغلب این شرکت ها اجرایی شده، از رشد هفت درصدی متوسط مجموع پهنای باند اطلاع داد.You may also like