سئو بوی: گروهی سی نفره از کارکنان داوطلب آمازون، اپل و آلفابت با همکاری یکدیگر و ظرف مدت ۶ روز وب سایتی را برای رصد شیوع ویروس کرونا راه اندازی کردند.

به گزارش سئو بوی به نقل از سی ان بی سی، وب سایت مورد اشاره که کرونا در نزدیکی شما یا covidnearyou نام دارد، با هدف رصد شیوع ویروس کرونا و نحوه گسترش آن به راه افتاده است.
ایده تأسیس این سایت توسط یکی از مدیران شرکت آلفابت و همسر وی عنوان شد. آنها وقتی احساس کردند مریض شده و به کرونا مبتلا شده اند، تلاش کردند برای تست دادن به پزشک مراجعه کنند. اما دکتر اعلام نمود چون آنها با هیچ فرد مبتلا به کرونایی در تماس نبوده اند، ضرورتی به این کار نیست.
در نهایت این دو نفر به فکر افتادند برای کمک به افرادی مشابه با خود که دوست دارند از وضعیت شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف مواجه شوند و از آلوده شدن خود جلوگیری نمایند، با دیگر مهندسان و پزشکان علاقمند تماس بگیرند. برای این کار از تجربیات برخی مهندسان گوگل که قبلاً همین کار را در مورد ویروس آنفولانزا انجام داده بودند، استفاده شد. همین طور چند پزشک علاقمند در بوستون تجربیات و اطلاعات خودرا دراین زمینه در اختیار مهندسان آلفابت قرار دادند.
در ادامه برخی مهندسان و کارکنان اپل، آمازون، مونگو دی بی، کلود فلیر و برخی شرکت های فناوری دیگر به پزشکان داوطلب و پژوهشگران دانشگاه هاروارد پیوستند تا وب سایت covidnearyou.org در دسترس قرار بگیرد.
در این وب سایت نقشه شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف آمریکا برمبنای اطلاعات در دسترس به نمایش درآمده و افراد علاقمند نیز می توانند با افزودن اطلاعات خود به این وب سایت بر غنا و دقت آن بیفزایند. کاربران با پاسخ دادن به برخی از سوالات مطرح شده در این سایت نیز می توانند از ابتلاء یا عدم ابتلای خود به کرونا باخبر شوند و سپس لیستی از اماکن درمانی قابل مراجعه را مشاهده کنند.


منبع:

You may also like