به گزارش سئو بوی رئیس کمیته مقابله با کروناویروس معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به ضربات مهلکی که این روزها به خیلی از کسب وکارها وارد شده است و با بیان این که با استارتاپ ها از کرونا مصون می مانیم، اظهار داشت: مشکلات این کسب وکارها با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی در حال حل و فصل شدن است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در دومین گزارش از کمیته مقابله با کروناویروس معاونت علمی ریاست جمهوری در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: “صدها فروشگاه خرید اینترنتی در حال سرویس دهی هستند. استارتاپ های تولید محتوا و نمایش محتواهای دیجیتال در حال عرضه توسعه کارهای خود هستند و همه ما را سرگرم می کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: حمایت مردم از کسب وکارهایی نظیر سرویس های خدمات آنلاین، سرویس های بار و سرویس های خرید کتاب، آموزش، مشاوره، ورزش و سلامتی، بیمه و امور بانکی که در واقع پشتیبانی از جوانان خود و کشور است، طی سال های گذشته و در این روزهای سخت بسیار مهم می باشد. البته هستند کسب و کارهایی که ضربات مهلکی در این ایام دریافت کرده اند مانند بسیاری که در حوزه گردشگری، فروش غذا و… فعالیت می کردند. تدابیری برای این مساله هم اندیشه و اجرایی شده است.
بنا بگفته ستاری، مشکلات این کسب و کارها با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی در حال حل و فصل شدن است و خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد تومانی برای رفع و تعدیل مشکلات این کسب و کارها توسط صندوق نوآوری و خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی بوسیله صندوق توسعه ملی و همچنین حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و رایزنی با سایر نهادها و سازمان ها در حال انجام می باشد.
برمبنای اعلام معاونت علمی، از همان روزهای آغازین که صحبت از ورود ویروس کرونا به کشورمان شد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای هم افزایی و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و استارتاپی و جوانان خلاق، “کمیته مقابله با کرونای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری” را با حضور دبیران ستادهای راهبردی معاونت تشکیل داد. با تشکیل این کمیته پیگیری اقدامات و پروژه های کوتاه مدت و بلندمدت علمی و فناورانه مقابله با بیماری کرونا شروع شد و قرار بر این است که آخرین اتفاقات و پیشرفت های علمی در حوزه مبارزه با این بیماری و گزارش های مختلف توسط دبیران کمیته و سایر اعضا در روزهای مختلف به مردم و مسئولان اعلام گردد.
منبع:

You may also like