سئو بوی: به نظر می آید که شیوع گسترده ویروس کرونا سبب شده که تایید اپلیکیشن های جدید برای عرضه و عرضه در گوگل پلی استور با تأخیر قابل توجهی مواجه شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا خیلی از شرکت های بزرگ همچون غول های تکنولوژی نظیر گوگل از تمامی کارکنان و پرسنل خود درخواست کرده اند که به منظور پیشگیری از انتقال و انتشار بیشتر این بیماری و حفظ سلامت و بهداشت جامعه، تمامی کار و فعالیتهای شغلی خویش را از منزل و به صورت دورکاری انجام دهند. این کار با اینکه به قطع زنجیره گسترش و انتقال ویروس کرونا کمک بسزایی می کند اما در فعالیت این شرکت های بزرگ اختلال و مشکلات گوناگونی را هم به وجود آورده است.
طبق گزارش وب سایت انگجت، گوگل اخیرا با ارسال ایمیلی به توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندرویدی اعلام نموده که تحت تأثیر شیوع این ویروس خطرناک اپلیکیشن های جدیدی که قرار بود بر روی پلتفرم فروشگاه گوگل پلی استور عرضه شده و قرار بگیرند با تأخیر هفت روزه یا بیشتر تایید و عرضه خواهند شد.
مقامات گوگل علت تاخیر در تایید اپلیکیشن های جدید را دورکاری کارکنان و متخصصان این شرکت تغییر در زمان بندی و هماهنگی انجام کارها عنوان کرده اند و ضمن عرض پوزش از توسعه دهندگان اپلیکیشن های مذکور از آنها درخواست کرده اند که در مقابله با انتقال و انتشار ویروس کرونا در بین همکاران گوگل که امکان دارد سلامت آنها را به خطر بیاندازد، نهایت شکیبایی و همکاری لازم را داشته باشند.
آلفابت، شرکت مادر گوگل، همچون بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا و کانادا از کارکنان و پرسنل خود در دفاتر و مراکز مختلف خود در آمریکای شمالی تقاضا کرده بود تا به صورت دورکاری به فعالیتهای شغلی خود ادامه دهند.
هرچند گوگل در این گزارش مشخص نکرده که اپلیکیشن های مذکور در کدام دسته بندی قرار دارند اما به قول بعضی از کارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری، به نظر می آید که اپلیکیشن های در رابطه با رده سنی کودکان و نوجوانان با عنایت به حساسیت بالایی که برای آنها وجود دارد، نیازمند تایید رسمی و بررسی های دقیق کارشناسان و متخصصان گوگل هستند و گوگل هم ترجیح می دهد در این خصوص عجله ای نکند تا بعداً برای آن و کاربران اندرویدی مشکلی به وجود نیاید.You may also like