سئو بوی: ۱۹ که با نام ویروس کرونا شناخته می شود، این روزها توجه افراد را برای تمیز کردن دستان جلب کرده، اما تمیز نگه داشتن وسایلی که در طول روز مکررا مورد استفاده قرار می گیرند نیز از اهمیت بسیاری برخوردارست که البته با توسعه فناوری، تلفن همراه در صدر این لیست قرار دارد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، آگاهی از اینکه پیدا کردن راهی موثر برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی گران قیمت شما بدون اینکه به آنها لطمه برساند، کاری دشوار است و از جانب دیگر ممکنست ابزارهایی وجود داشته باشند که وسایل شما را مرطوب کنند، اما عملا نتوانند از عهده ضدعفونی کردن آنها بربیایند. بنا بر این وب سایت گیم اسپات روش هایی سریع و آسان را برای چگونگی ضدعفونی کردن تلفن، صفحه کلید و سایر ابزارهای فناوری رایج در نظر گرفته است.
در عصر گوشیهای هوشمندی که غالبا با صفحه های نمایش بزرگ تعریف می شوند، تمیز نگه داشتن گوشی آیفون یا اندروید شما، شاید از همیشه آسان تر باشد. از آنجایی که تلفن همراه احیانا از آن دسته وسایلی است که هر کجا که می روید همراهتان است، ضدعفونی آن بطور مرتب اهمیتی بالایی دارد. با این وجود، در صورتیکه راه و محصول مناسبی را برای تمیز کردن گوشی خود انتخاب نکنید، می توانید موجب لطمه رساندن به گوشی خود شوید.
اول از همه، لازم است بدانید که نباید گوشی هوشمند خودرا در هر محصول تمیزکننده ای فرو کنید. بهترین راه برای ضد عفونی کردن آیفون، استفاده از الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد است و شرکت اپل هم محلول پاک کننده و ضدعفونی کننده کلروکس (Clorox wipe) را پیشنهاد می دهد.
همین طور نباید الکل یا مواد ضدعفونی کننده را مستقیما روی سطح و صفحه نمایش گوشی بزنید، برای اینکه خیلی مهمست که مایعات وارد هیچ یک از شکاف های گوشی نشود. بلکه یک دستمال نرم از جنس میکروفیبر را آغشته به الکل کنید و آنرا روی تمامی سطوح گوشی و منافذ آن همچون محل شارژ، هندزفری و لنز دوربین بمالید و بعد از پاک و ضدعفونی کردن گوشی با یک دستمال نرم و خشک دیگر مبادرت به خشک کردن گوشی آیفون خود کنید.

چگونه صفحه کلید و ماوس را تمیز کنید
تمیز کردن صفحه کلید و ماوس کمی سخت تر از گوشیهای هم راه است، برای اینکه احتمال اینکه مایعات به ابزارهای این وسایل الکترونیکی وارد شده و موجب خرابی آنها شود، بیشتر است. با این وجود، تمیز نگه داشتن آنها دشوار نیست. شما می توانید برای تمیز کردن این دستگاه ها، از همان الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد که برای تلفن خود استفاده می کنید بهره ببرید؛ با این تفاوت که باید پیش از پاک کردن دستگاه های خود، مقداری از رطوبت دستمال را با فشردن کم کنید. در این مرحله می توانید با خیال راحت، صفحه کلید و ماوس خودرا نیز تمیز کنید، البته لازم است که قسمت های بالایی و کناره های کلیدها را پاک کنید و درصورتی که می خواهید زیر کلیدها را هم پاک کنید، باید هر کدام از آنها را از جای خود خارج کنید.


پس از آن که تمام صفحه کلید خودرا پاک کردید، می توانید از یک دستمال میکروفیبر یا پارچه بدون پرز برای خشک کردن آن استفاده کنید؛ حتی در صورتیکه هیچ مایعی روی صفحه کلید شما دیده نمی گردد، بهتر است این کار را برای ایمن تر بودن و حفظ سلامت دستگاهتان انجام دهید. خوشبختانه ماوس بسیار کوچکتر از صفحه کلید است، بدین سبب پاک کردن آن دشوار نخواهد بود؛ هرچند لازم است برای تمیز کردن آن هم دقت بالایی به خرج دهید.
برای تمیز کردن ماوس هم ابتدا دستمالی که به الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد آغشته شده را فشار دهید تا مایعات اضافی آن بیرون رود، سپسس ماوس خودرا با دستمال تمیز کرده و آنگاه با یک پارچه میکروفیبر و یا پارچه بدون پرز پاک کنید. این روش برای تمیز کردن تمامی اجزای لپ تاپ ها نیز مؤثر است، بااینکه هنگام پاک کردن مناطقی که دارای شکاف های باز هستند، باید احتیاط کنید، برای اینکه اصلا نباید مایعی را وارد دستگاه الکترونیکی خود کنید، اتفاقی که منجربه خراب شدن دستگاهتان می شود.
تمیز کردن دسته های کنترل کننده بازی های ویدئویی بسیار ساده است، اما از آنجایی که هر دکمه، راهی به داخل دستگاه الکترونیک باز می کند، لازم است احتیاط کنید. دسته کنترل بازی را با الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد پاک کرده و بلافاصله آنرا با دستمال میکروفیبر خشک کنید. اگر می توانید اجزای دسته کنترل بازی را از هم جدا کرده و سپس آنرا تمیز کنید، این کار را انجام دهید؛ این کار موجب می شود تمیز کردن هر دکمه جداگانه ساده تر شود، اما چندان هم لازم نیست تمامی دکمه های دسته را به صورت جداگانه تمیز کنید، مگر اینکه دستگاهتان بیش از حد کثیف شده باشد. یک راه بهتر برای تمیز نگه داشتن دسته کنترل و تمیز کردن شکاف های بین دکمه ها، استفاده از یک برس تمیزکننده است که می تواند برای تمیز کردن گردوغبار و پاک کردن دکمه های دسته بسیار مناسب باشد.چگونه صفحه نمایش را تمیز کنیم
صفحه ها شاید ساده ترین ابزارها برای تمیز کردن باشند. تا زمانی که محصول مناسبی برای تمیز کردن صفحه نمایش داشته باشید، احتمال اینکه مرتکب اشتباه شوید، پایین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محلول ضدعفونی کننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید، صفحه کثیف خودرا پاک کرده و سپس آنرا با طرف دیگر خشک کنید. این روش مانیتورهای کامپیوتری، نمایشگر لپ تاپ و صفحه نمایش تبلت بسیار عالی است و حتی برای تمیز کردن عینک هم می توان از آن بهره برد.


پاک کننده های باکیفیت زیادی برای تمیز کردن صفحه نمایش وجود دارد، فقط مطمئن شوید که پیش از پاک کردن صفحه نمایش، تمیزکننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید. پاشیدن تمیزکننده روی صفحه بطور مستقیم می تواند منجربه وارد شدن ترشحات مایع تمیزکننده به دستگاه و لطمه رساندن به آن شود همین طور می توانید از دستمال های الکلی برای تمیز کردن صفحه ها استفاده کنید، بااینکه درصورتی که روی صفحه نمایش عطسه یا سرفه کنید، استفاده از یک مایع ضدعفونی کننده اختصاصی می تواند در پاک کردن صفحه نمایش موثرتر باشد.
منبع:

You may also like