سئو بوی: هواوی در ادامه جایگزین کردن سرویس های گوگل در موبایل هایش، اپلیکیشن هواوی سرچ را جایگزین گوگل سرچ می کند.
به گزارش سئو بوی به نقل از گیزچاینا، بعد از تحریم هواوی توسط دولت آمریکا، این شرکت چینی نمی تواند از خدمات گوگل استفاده نماید. بنا بر این موبایل های هواوی و آنر دیگر با اکوسیستم گوگل یکپارچه نیستند و هواوی مجبور شد تا به تدریج عناصری را جایگزین سرویس های گوگل کند، مانند «اپ گالری» بجای پلی استور. این درحالی است که هر روز اپلیکیشن ها و سرویس های بیشتری به موبایل های هواوی افزوده می شود. هواوی درحقیقت تصمیم دارد تمام سرویس های گوگل را برای کاربران خود جایگزین کند. بعنوان مثال سرویس Squid جایگزین گوگل نیوز، Huawei Assistant جایگزین Google Assistant می شود. اما در کنار این موارد سرویس جستجوی گوگل نیز در موبایل های هواوی جایگزین می گردد و بجای آن هواوی سرچ جایگزین می گردد.
همانطور که اسکرین شات های اولیه نشان می دهد، هواوی سرچ یک اپلیکیشن جدید است که به قسمتی از سرویس های موبایل هواوی افزوده می شود. کاربر با کمک این اپلیکیشن می تواند جستجو انجام دهد، به وضعیت آب وهوا و نتیجه کاوشهای ورزشی میانبر بزند.
نتایج به دست آمده از جستجو در این اپلیکیشن در زیر گروه های ویدئو، اخبار و تصاویر دسته بندی می شوند. این اپلیکیشن به زودی در موبایل های هواوی و آنر عرضه می شود و در موبایل های جدید بطور پیش فرض نصب خواهد شد.منبع:

You may also like