به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به رئیس سازمان فضایی کشور دستور داد امکان رصد پرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم شده و اطلاعات دریافتی از ماهواره برای تحلیل و ارزیابی به آنان عرضه شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات شب گذشته در گردهمایی فناوران فضایی و در جمع نخبگان و المپیادی های دانش آموزی و دانشگاهی پس از شنیدن سخنان و دغدغه های نخبگان با اشاره به اینکه باید برای آینده خود هدفی ترسیم نماییم، به نخبگان دانش آموز و دانشجو سفارش کرد: برای خود هدف داشته باشید و به آن هدف افتخار کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.
با اشاره به اینکه خیلی از واقعیت های امروز تحقق رویاهای گذشتگان است، اضافه کرد: دیگران رویاهای ما را ساختند و ما هم باید تلاش نماییم رویاهای دیگران را بسازیم و اگر این کار را انجام ندهیم آیندگان تصور خوبی نسبت به ما نخواهند داشت.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه در راه رسیدن به آرزوها شکست هم وجود دارد، اظهار داشت: خیلی از افراد نسبت به اعلام خبر پرتاب ماهواره به علت شکست احتمالی انتقاد داشتند در صورتیکه باید حقایق را به مردم بگوئیم چون که مردم دروغ گفتن را نمی پذیرند نه سخن گفتن از حقایق و یا حتی شکست ها
وی با اشاره به ساخت ماهواره های مختلف پس از پیام ۱، اضافه کرد: ما از شکست ماهواره پیام ۱ درس گرفتیم و سعی کردیم تا به رویاهای خود برسیم و حتما موفق می شویم.
وزیر ارتباطات با تاکید به اینکه رویاها آینده را می سازد، اظهار داشت: این عرصه میدان تلاش است و تلاش زمانی مفهوم می دهد که رویای خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه سازندگان ماهواره پیام ۱ در حال ساخت پیام ۲ هستند، اضافه کرد: این ماهواره با فناوری روز جهان ایجاد می شود.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه با این تلاشها به آینده روشن می رسیم، تصریح کرد: تمام فعالان این حوزه رویای کوبیدن پرچم ایران در کره ماه را دارند.
سفارش ساخت پنج کپسول انتقال انسان به فضا داده شد
محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه اولین گام ارسال فضانورد ایرانی به فضا برداشته شد، خبر داد: در این راستا سفارش ساخت پنج کپسول زیستی حمل انسان به مدار ۱۹۰ کیلومتری در ۳ سال، به پژوهشگاه هوا فضا داده شد.
وی با اشاره به توییت روز گذشته خود درباره لباس فضایی و نظرات جالب مردم در این حوزه، اضافه کرد: این مورد مهم می باشد که از امروز جستجوهای فضایی در برنامه های ما قرار دارد.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: با ساخت کپسول های فضایی ربات هایی به فضا ارسال می شود تا آمادگی انتقال انسان به فضا فراهم گردد.
وی همینطور از آماده بودن ماهواره ظفر ۲ برای خردادماه سال آینده اطلاع داد.You may also like