به گزارش سئو بوی کارشناسان اعتقاد دارند که سال جاری میلادی به سالی که قرار بود سرشار از مراسم رونمایی و عرضه گوشیهای تاشوی جدید باشد، تبدیل نشد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، از سال ۲۰۱۸ میلادی زمزمه هایی مربوط به توسعه، تولید انبوه و عرضه گوشیهای تاشو مجهز به نمایشگرهای انعطاف پذیر شنیده شد بگونه ای که بعضی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده موبایل همچون سامسونگ و هواوی از برنامه های خود برای معرفی، رونمایی و عرضه گوشیهای هوشمند تاشو خبر دادند تا جایی که اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی هم کاربران و علاقمندان تکنولوژی شاهد رونمایی گلکسی فولد سامسونگ و هواوی میت ایکس تاشو بودند.
به عقیده خیلی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری، از آنجائیکه بازار گوشیهای هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت های سازنده هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید، دیگر نمی دانند باید برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان چه کار کنند، به سمت گوشیهای هوشمند تاشو و منعطف روی آورده اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی تلاطم را رونق بخشد و تحولات عظیم و قابل توجهی را برای کاربران و شرکت های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد.
با عنایت به آنکه گوشی گلکسی فولد، اولین گوشی هوشمند تاشو در جهان که چندی قبل توسط سامسونگ معرفی و رونمایی گردید، با مشکل در صفحه نمایش مواجه گردید خیلی از کارشناسان و تحلیل گران از عدم موفقیت این محصول در بازار سخن گفتند و خاطرنشان کردند که همانطور که خیلی از تولیدکنندگان موبایل همچون اپل و ال جی پیشتر اعلام نموده بودند، هنوز برای توسعه و عرضه عمومی گوشیهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش تاشو انعطاف پذیر زود است و زمان زیادی تا موفقیت این نوع خاص از محصولات باقی مانده است.
با اینکه هواوی هم بعنوان دومین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان پس از سامسونگ مبادرت به معرفی گوشی تاشوی میت ایکس کرد، اما به نظر می آید که سایر شرکت های تکنولوژی تحت تأثیر مشکل و نقصی که قبرای گلکسی فولد پیش آمد، عجله ای برای توسعه و معرفی محصولات تاشو ندارند تا گرفتار مشکلات و تبعات آتی نشوند.
بر مبنای گزارشی که در وب سایت engadget آمده است، سال جاری میلادی تبدیل به سالی که قرار بود میزبان معرفی گوشیهای تاشوی مختلف از جانب برندهای مختلف باشد، نشد.
پیش تر هم مدیرعامل شرکت ال جی در این خصوص خاطرنشان کرده بود که هنوز تکنولوژی نمایشگرهای تاشو و انعطاف پذیر به تکامل و شکوفایی نرسیده و نباید در عرضه گوشیهای تاشو عجله کرد.You may also like