سئو بوی: با عنایت به اهمیت بیش از پیش امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی افراد حقیقی و حقوقی در سال های اخیر، سرقت های اطلاعاتی مختلفی در گوشه و کنار جهان رخ می دهد که بیشتر آنها در ایالات متحده آمریکاست.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، در سال های اخیر سرقت های اطلاعاتی که توسط هکرها و مجرمان سایبری صورت می گیرد، شدت گرفته است و با وجود پیشرفته شدن علم و تکنولوژی های مختلف به منظور شناسایی زودهنگام نفوذ هکرها به سرورها و سیستم های کاربران و شرکت های بزرگ برای دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها، همچنان اخبار و گزارش های مختلفی در این خصوص از گوشه و کنار جهان به گوش می رسد.
با عنایت به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران، خیلی از هکرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب های کاربری و دستگاه های الکترونیکی کاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا کنند و اطلاعات موردنظر قربانیان را به دست بیاورند.
برمبنای آمارهای انتشار یافته در سال ۲۰۱۷ میلادی، بالغ بر ۸۶ درصد از سرقت های اطلاعاتی جهان در منطقه آمریکای شمالی شامل ایالات متحده و کانادا رخ داده است که این امر نشان داده است هکرها و مجرمان سایبری تمایل زیادی به نفوذ و دسترسی به حساب های کاربری و زیرساخت های شرکت های مختلف در آمریکا دارند تا بدین ترتیب به اهداف و انگیزه های خود برسند و اطلاعات مدنظر خودرا کسب کنند.
حالا برمبنای آماری که در وب سایت digitalinformationworld ذکر شده است، تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ میلادی انتشار یافته است و نشان داده است که در طول این یک دهه اخیر، تعداد حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی در جهان خصوصاً ایالات متحده آمریکا به شدت افزایش یافته است. به عقیده کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه امنیت سایبری، این بدان معناست که شرکت ها و سازمان های آمریکایی میزبان اطلاعات و داده های باارزش بسیاری هستند که همواره نظر و توجه خیل عظیمی از هکرها و مجرمان سایبری حرفه ای در کشورهای مختلف جهان را به سمت و سوی خود جلب می کنند.
طبق جدول زیر، تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۸ میلادی ۶۵۶ بوده این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۱۰ میلادی برابر با ۶۶۲ واحد بوده است. تعداد حملات سایبری در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز ۷۸۳ واحد گزارش شده است که سال پس از آن در ۷۸۱ واحد ایستاده است.
اما با نگاهی مختصر به تعداد سرقت های اطلاعاتی و حملات سایبری می توان دریافت که تعداد آن در سال ۲۰۱۶ میلادی بطور ناگهانی افزایش یافته و چهار رقمی شده است و به عدد ۱۰۹۳ رسیده است. تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال ۲۰۱۷ نیز ۱۵۷۹ بوده که بنظر می رسد هکرها و مجرمان سایبری در این سال به اوج فعالیت های خود رسیده اند و موفق شده اند رکورد جدیدی را در بیشترین تعداد حملات سایبری، بدافزاری و سرقت های اطلاعاتی به ثبت برسانند. البته این آمار در سال پس از آن با اندکی کاهش، ۱۲۴۴ ثبت و گزارش شده است.


منبع:

You may also like