به گزارش سئو بوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی IHS Markit اخیرا برآورد و اعلام نموده اند که تا سال ۲۰۲۴ میلادی، بالغ بر ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تاشو روانه بازارهای جهانی خواهد شد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، یک سال گذشته خیلی از غول های تکنولوژی در جهان به منظور خروج از رکود بازارهای جهانی موبایل به فکر توسعه، تولید و عرضه گوشیهای هوشمند تاشو مجهز به صفحه نمایش انعطاف پذیر افتاده اند که همچون مهم ترین آنها می توان به سامسونگ و هواوی اشاره نمود. این روزها که بازار معرفی و عرضه گوشیهای هوشمند تاشو مجهز به صفحه نمایش انعطاف پذیر و تا شدنی بسیار داغ و پر تب و تاب شده است، اخیرا گزارشی در وب سایت phonearena انتشار یافته است که بر مبنای پیشبینی کارشناسان موسسه تحقیقاتی IHS Markit، انتظار می رود تا سال ۲۰۲۴ میلادی، بالغ بر ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تاشو مجهز به صفحه نمایش انعطاف پذیر به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد و در دسترس کاربران و علاقمندان به حوزه تکنولوژی های جدید قرار خواهد گرفت.
تابحال تنها شرکت های سامسونگ و هواوی بوده اند که از گوشیهای هوشمند تاشوی خود یعنی گلکسی فولد و میت ایکس رونمایی و پرده برداری کرده اند که البته هیچ کدام از آنها الان در بازار موجود نیست. گلکسی فولد، اولین گوشی هوشمند تاشو در جهان که چندی قبل توسط سامسونگ معرفی و رونمایی گردید، با مشکل در صفحه نمایش مواجه گردید و مدت بسیار کوتاهی پس از عرضه بالافاصله جمع آوری شد تا پس از برطرف شدن مشکلات مربوطه در آن باری دیگر روانه بازار شود. از طرفی دیگر، خیلی از کارشناسان و تحلیلگران از عدم موفقیت این محصولات در بازار سخن گفتند و خاطرنشان کردند که همانطور که خیلی از تولیدکنندگان موبایل همچون اپل و ال جی پیشتر اعلام نموده بودند، هنوز برای توسعه و عرضه عمومی گوشیهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش تاشو انعطاف پذیر زود است و زمان زیادی تا موفقیت این نوع خاص از محصولات باقی مانده است. هواوی هم اخیرا اعلام نموده است که قصد ندارد در عرضه گوشی تاشوی میت ایکس خود عجله کند و تا زمان اطمینان از عملکرد موفقیت آمیز آن صبر خواهد نمود.
این کارشناسان همینطور در گزارش خود خاطرنشان کرده اند که عرضه گوشیهای هوشمند تاشو در شش ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸، روندی کاهشی را تجربه کرده است این در حالیست که در سه ماهه دوم ۲۰۱۹، نمایشگرهای آمولد تحت تاثیر کاهش قیمت و استقبال گسترده از قابلیت سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش شاهد یک رشد و افزایش ۳۰ درصدی بوده اند.
آنها در ادامه اظهارات خود عنوان کرده اند که بیشتر نوآوری های گوشیهای هوشمند در زمینه نمایشگرهای آمولد و گوشیهای تاشو خواهد بود که البته فناوری های مربوط به آن هنوز به مرحله تکامل و شکوفایی نرسیده است اما پیشبینی می شود تا سال های آینده، با پیشرفت علم و تکنولوژی های مربوط به گوشیهای تاشو شاهد افزایش روند استقبال کاربران و نمودار صعودی میزان فروش و عرضه این محصولات در بازارهای جهانی باشیم.
از آنجائیکه بازار گوشیهای هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت های سازنده هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید، دیگر نمی دانند باید برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان چه کار کنند، به سمت گوشیهای هوشمند تاشو و منعطف روی آورده اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی تلاطم را رونق بخشد و تحولات عظیم و قابل توجهی را برای کاربران و شرکت های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد.You may also like