به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات اظهار داشت: مدت زیادی بود که می خواستیم سیستم عامل اندروید را در گوشیهای ایرانی تغییر دهیم تا از استارتاپ های داخلی حمایت کنیم؛ این مورد پیش نمی رفت تا این که اپلیکشین های داخلی را حذف کردند و این همدلی بوجود آمد و بزودی نتیجه کار را اعلام می نماییم.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که امروز شنبه ۲۵ خرداد در استانداری البرز برگزار گردید اظهار داشت: قبل از هر چیز لازم است از آمادگی البرز برای سیل ابتدای سال تشکر کنم؛ اقدامات خوبی انجام و گزارش هایی که به ستاد بحران کشور رسید حاکی از آمادگی خوبی بود
ایشان در ادامه به وضعیت بودجه کشور اشاره و اعلام نمود: دولت در سال ۹۸ بودجه را ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و با احتساب فروش ۱.۵ میلیون بشکه نفت ۵۵ دلاری به مجلس داد که در ادامه این بودجه به ۴۴۸ میلیارد تومان تبدیل شد.
وی ادامه داد: با فشارهای بین المللی مشکلاتی در فروش نفت به وجود آمد که این اقدامات با شعار صفر کردن صادرات نفت صورت گرفت، باآنکه در این میان صادرات انجام و شعار صفر کردن به نتیجه نرسیده اما اما مشکل بوجود آمده است.
وزیر ارتباطات اعلام نمود: هدف ستاد اقتصاد مقاومتی این است که در مقابل فشارهای بین المللی صدمه کمتری ببینیم ازاین رو باید ببینیم پس از نفت چه مؤلفه های درآمدی در اقتصاد داریم، یکی از مولفه ها مالیات است مالیات عمدتاً از فعالیت های بخش خصوصی و عمومی گرفته می شود.
وی افزود: بعد هم گمرک است ازاین رو وقتی نفت کم می شود باید راه های درآمدی جایگزین را در نظر بگیریم که مالیات یکی از اینهاست. ازاین رو بحث فرارهای ملیاتی را باید محکم بگیریم.
جهرمی افزود: کارگروه اقتصاد مقاومتی بناست که در یک نگاه کلی اقداماتی انجام دهد تا اقتصاد کشور را در مقابل فشارها مقاوم کند، اقدام اول رفع موانع فعالیت بخش خصوصی است این بزرگترین کاری است که می توان انجام داد.
او خاطرنشان کرد: برای رفع موانع لزوم هایی وجود دارد یکی از این لزوم ها هم افزایی است تا از ظرفیت های موجود در کشور استفاده گردد. مثلاً ماشین آلات زمستانی راهداری در زمانی که نیاز نیست در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد. لازمه هم افزایی همدلی است که در استان البرز شاهد این همدلی هستیم.
وی تصریح کرد: اولویت بندی هم باید در این راستا مشخص باشد یکی از وظایف مهم ستاد اقتصاد مقاومتی اولویت بندی است تا پروژه ها به ترتیب اهمیت در دستور کار قرار گیرد. اولویت که مشخص شد باید شاخص گذاری صورت بگیرد تا معلوم شود در چه بازه زمانی پروژه مورد نظر تمام می شود.
وی اظهار نمود: نتیجه این کارها ناامید کردن دشمن و تکمیل کننده حضور مردم در عرصه نه گفتن به استکبار جهانی است دشمن به فشار حداکثری دل بسته و پارامتر آنرا جنگ اقتصادی قرار داده است فشار حداکثری می تواند با ابزار همدلی و استقامت حداکثری به رشد حداکثری تبدیل گردد.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به اینکه در فشار اقتصادی کنونی خانواده تحت تأثیر است اضافه کرد: متأسفانه این اتفاق رخ داده است وقتی فشار اقتصادی به خانواده وارد شود خانواده از پارامترهای استاندارد خود خارج می شود در این شرایط باید به ترویج سبک زندگی سالم بپردازیم و الگوسازی نماییم. الگویی که در ذهن مردم شکل گرفته از بی دردی مدیران حکایت دارد، ما باید در این شرایط در کنار مردم باشیم.
ایشان در ادامه به مسائل استان البرز و فرودگاه پیام اشاره و اعلام نمود: مسائل ایمنی فرودگاه پیام به علت مجاورت با باند فتح وجود دارد، این می تواند خطرات ایمنی داشته باشد اما این در دنیا بی نظیر نیست، در این مناطق بر روی نقشه اخطار می گذراند که خلبان اشتباه نکند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت فرودگاه امام اعتقاد دارد اگر پرواز بین المللی در پیام شکل بگیرد فرودگاه امام از رونق می افتد اما بین این دو فاصله بسیاری است. در هر حال باید استانداردهای پروازی رعایت شود و تا زمانی که ایمن نشود من هم راضی نیستم فرودگاه پیام مسافربری شود.
You may also like