سئو بوی: شرکت هوآوی اعلام نمود موفق شده تا کنون ۴۶ قرارداد تجاری در زمینه توسعه شبکه ۵G در سراسر جهان منعقد کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، هوآوی که بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی دنیا شناخته می شود، تاکنون بیشتر از صد هزار ایستگاه ۵G به کشورهای مختلف دنیا ارسال کرده و رتبه اول جهانی در این عرصه را در اختیار دارد.
هوآوی برای ایجاد شبکه ۵G تجاری در چین نیز از آمادگی کامل برخوردار می باشد. بنا بر گزارش ها، هوآوی در فوریه سال ۲۰۱۸ موفق شد نخستین تماس ۵G در دنیا را برقرار کند. اخیراً نیز وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین مجوز استفاده تجاری از شبکه ۵G را برای اپراتورهای بزرگ این کشور صادر کرد.
بر اساس گزارش های انتشار یافته تحریم های اخیر آمریکا مقابل هوآوی نتوانسته بر عزم این شرکت برای بسط فعالیت های خود تأثیر خاصی بگذارد. کشورهای مختلف دنیا نشان داده اند تمایل دارند از فناوری هوآوی برای توسعه شبکه مخابراتی خود استفاده کنند. از همکاریهای چندین کشور با هوآوی می شود به این موارد اشاره کرد:
مالزی؛ استفاده از هوآوی تا حد ممکن
نخست وزیر مالزی درباب تأثیر تحریم های آمریکا بر فعالیت هوآوی در این کشور، به رسانه ها گفته است: «ما اهتمام داریم تا از فناوری هوآوی تا آنجا که امکان پذیر است، استفاده کنیم».
هوآوی همکاری گسترده ای با اپراتور بزرگ مالزی (Maxis) در زمینه توسعه شبکه ۵G در این کشور دارد. همین طور هوآوی دفتر مستقلی در مالزی داشته و فروش گوشیهای این شرکت در مالزی نیز به خوبی انجام می شود.

برزیل؛ ادامه فعالیت هوآوی بدون مشکل
معاون رئیس جمهور برزیل به رسانه ها اعلام نموده است دولت این کشور هوآوی را از برنامه های خود برای توسعه شبکه ۵G در برزیل، خارج نخواهد کرد. با عنایت به اینکه برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین را در اختیار دارد، این مساله می تواند دستاورد بزرگی برای هوآوی باشد.
اخیراً رئیس جمهور آمریکا در دیدار با رئیس جمهور برزیل خواهان این شده بود که کشورها از فناوری و تجهیزات هوآوی برای شبکه های مخابراتی خود استفاده نکنند. از نظر دونالد ترامپ، تجهیزات هوآوی نفوذپذیری و خطر امنیتی بالایی دارند. این در شرایطی است که هوآوی بارها اعلام نموده است که تجهیزات این شرکت هیچ مشکل امنیتی ندارند.
به هر حال بنظر می رسد سیاست های آمریکا بر برزیل تأثیری نداشته است؛ چونکه در ماه قبل رئیس جمهور برنامه ای برای کنار گذاشتن هوآوی ندارد و سال آینده شبکه ۵G را با کمک این شرکت توسعه خواهد داد.
گفتنی است که بخش گوشیهای موبایل هوآوی نیز در برزیل مجدداً فعال گردیده است و گوشیهای این شرکت در این کشور فروخته می شوند. هوآوی اعلام نموده برنامه هایی نیز برای تولید گوشی در خاک این کشور دارد.
اتحادیه آفریقا؛ ۵G در کنار هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و…
هوآوی و اتحادیه آفریقا توافق نامه ای را امضا کردند که در آن به توسعه همکاری در حوزه های پهن باند، اینترنت اشیا، رایانش ابری، هوش مصنوعی و شبکه ۵G اشاره شده است. انتظار می رود حدود ۶۶۰ میلیون آفریقایی تا سال ۲۰۲۰ به گوشیهای هوشمند دسترسی داشته باشند. این اتفاق می تواند بازار بزرگی را برای شرکت های مخابراتی همچون هوآوی ایجاد کند.
علی رغم تحریم های آمریکا کشورهای مختلف جهان، خصوصاً کشورهای در حال توسعه، به استفاده از فناوری هوآوی تمایل نشان می دهند.
روسیه؛ همکاری استراتژیک
هوآوی با بستن قرارداد با شرکت مخابراتی روسیه (MTS) اعلام نموده که در سال آینده شبکه ۵G را در این کشور پهناور توسعه خواهد داد. این توافق در مسکو و توسط رئیس جمهور دو کشور به امضا رسیده است.
نزدیکی سیاسی این دو کشور موجب می شود تا این توافق اهمیت بالایی داشته باشد. Guo Ping از مدیران ارشد هوآوی، این توافق را بسیار خوشحال کننده توصیف کرده و آنرا دارای اهمیت استراتژیک بالایی دانسته است.
بی شک توافق این دو کشور بزرگ، سیاست های آمریکا مقابل هوآوی را تضعیف خواهدنمود. پیش بینی می شود نخستین اجرای شبکه ۵G به صورت پایلوت در روسیه با همکاری هوآوی و اپراتور MTS در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ به انجام برسد.


منبع:

You may also like