به گزارش سئو بوی اگر اخبار پرچمدار حال حاضر هوآوی یعنی پی ۳۰ پرو را دنبال کرده باشید، همه از قابلیت های اعجاب انگیز و نوآورانه دوربین آن صحبت می کنند.

به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، اما آیا می دانید P۳۰ Pro Huawei «سریع ترین سرعت شارژ» را در بین گوشیهای موجود در بازار ایران داراست؟ با ما و نگاهی به خصوصیات و قابلیت های بخش باتری این پرچمدار، همراه باشید.
شارژر ۴۰ واتی
همان طور که هوآوی در بحث چیپ ست تراشه اختصاصی خویش را توسعه داده و روز به روز پیشرفت کرده است، در بخش شارژ هم مستقل بوده و سال هاست تکنولوژی شارژ سریع خود موسوم به «Super Charge» را توسعه داده است.

این فناوری با رونمایی از پرچمدار سال قبل هوآوی یعنی Huawei Mate ۲۰ Pro، آخرین جهش خویش را به نمایش گذاشت که در آن شارژری با توان ۴۰W به همراه گوشی ارائه شد که هوآوی ترجیح داده از همین شارژر برای Huawei P۳۰ pro هم استفاده نماید.
اما اگر بخواهیم در مورد سرعت فوق العاده این شارژر در عمل صحبت نماییم، باید بگوییم که باتری پی ۳۰ پرو در تنها ۱۰ دقیقه ۳۰% شارژ می شود و با گذشت ۳۰ دقیقه شارژ گوشی شما به ۷۰% می رسد. در نهایت با گذشت تنها ۵۸ دقیقه شارژ گوشی شما کامل می شود!

برای درک بهتر این اعداد لازم به ذکر است که پرچمدار اپل یعنی XS Max، با شارژری که در جعبه دارد ۴ ساعت طول کشیده تا کامل شارژ شود و با شارژر به اصطلاح سریع آنکه می بایست جداگانه آنرا خریداری کنید این عدد به نزدیک ۲ ساعت می رسد. در بین پرچمداران اندرویدی هم زمان شارژ کامل برای پرچمدار گلکسی اس ۱۰ پلاس سامسونگ هم برابر ۱ ساعت و ۳۷ دقیقه با شارژر موجود در جعبه است.
هوآوی اما در طراحی این شارژر صرفاً به سرعت اهمیت نداده و در بحث امنیت هم با تعبیه انواع پروتکشن های ولتاژ و جریان در نهایت موفق به کسب گواهی ایمنی از مؤسسه معتبر TÜV شده تا با خیال راحت گوشی خویش را شارژ کنید.

باتری حجیم و مدیریت هوشمند
این فقط شارژر فوق العاده سریع Huawei P۳۰ Pro نیست که سبب شده این گوشی در بحث باتری سرآمد شود؛ بلکه هوآوی برای این گوشی باتری با ظرفیت حدوداً ۴۲۰۰ میلی آمپرساعت در نظر گرفته که در ترکیب با مدیریت هوشمندانه باتری در رابطه کاربری EMUI ۹.۱ هوآوی که بر پایه هوش مصنوعی استوار است، شما را قادر خواهد ساخت تا نزدیک به «دو روز» استفاده روزمره از این گوشی داشته باشید و یا اگر از کاربرانی هستید که «به شدت» با گوشی خود کار می کنید، یک روز کامل را حداقل شارژ داشته و از نیاز به همراه داشتن پاوربانک و شارژر مصون بمانید.

برای استفاده حداکثری از باتری در گوشیهای هوآوی می توانید حالت «Power Saving Mode» را هم فعال کنید که به وسیله هوش مصنوعی اولاً سیستم عامل برنامه های کم استفاده را از دسترسی به منابع سخت افزاری پرمصرف، به جز در موارد نیاز منع می کند و دوم اینکه به میزان نیاز برنامه ها توان پردازشی از سخت افزار گوشی دریافت می کنید تا شارژدهی باتری بیشتر حفظ شود.
شارژر وایرلس ۱۵ واتی
اگر از علاقه مندان به دنیای شارژرهای وایرلس هستید، اساساً سرعت پایین شارژرهای وایرلس امروزی شما را آزرده است. برای مثال شارژرهای وایرلس اپل به توان حدودی ۷-۸ وات محدود شده و سریع ترین شارژرهای استفاده شده برای گلکسی اس ۱۰ پلاس هم ماکزیمم توانی برابر ۱۰W دارند.

این در حالی است که Huawei P۳۰ Pro امکان استفاده از شارژری با توان ۱۵W را محیا کرده است. نکته جالب توجه اینجاست که هوآوی شارژر وایرلس ۱۵ واتی خویش را محدود به این گوشی نکرده و شما می توانید برای کلیه دستگاه هایی که از استاندارد شارژ وایرلس Qi پشتیبانی می کنند، از آن استفاده کنید؛ هر چند که امکان دارد نتوانند از حداکثر توان شارژر بهره ببرند.
در نهایت لازم به ذکر است که این شارژر هم موفق به دریافت گواهینامه ایمنی از مؤسسه TÜV آلمان شده است.
شارژ معکوس!
حتماً برای همه ما گاهی پیش آمده که واقعاً به دنبال شارژر باشیم و امکان شارژ کردن گوشی وجود نداشته باشد. شاید پاوربانک همراه ندارید، شاید برق نیست و شایدهای دیگر. در این موارد اغلب برای موارد صرفاً اضطراری از گوشی دوستان و همراهان خود استفاده می نماییم.
حال هوآوی برای رفع این مشکل دست به نوآوری زده و قابلیتی با نام «شارژ معکوس» یا «Reverse Charging» را از زمان ارائه گوشیهای سری میت ۲۰ به کار گرفته است. با این توانایی در واقع گوشی شما به یک پاوربانک وایرلس با پشتیبانی از استاندارد Qi تبدیل گشته که می تواند گوشی دیگری را با قراردادن روی آن شارژ کند.

بدین شکل شما در مواقع اضطراری به جای قرض کردن گوشی دیگران، می توانید با گوشی دوستانتان که از قابلیت شارژ معکوس پشتیبانی کرده، گوشی خویش را شارژ کنید.
برخلاف سازندگانی مانند اپل که اغلب قابلیت های آنها انحصاریست، هوآوی استفاده از این توانایی را هم برای تمامی گوشیها یا حتی سایر دستگاه های پشتیبانی کننده از استاندارد Qi، آزاد گذاشته است تا با خرید گوشیهای سری Huawei p۳۰ یا Huawei Mate ۲۰، یک پاوربانک وایرلس با کیفیت نیز، بدست آورید.

You may also like