به گزارش سئو بوی طبق اعلام گوگل، نسخه جدید گوگل اسیستنت در گوشیهای اندرویدی به قابلیت جدید حالت رانندگی تجهیز خواهد شد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، گوگل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل I/O اعلام نمود که دستیار صوتی اختصاصی گوگل یعنی گوگل اسیستنت در گوشیهای اندرویدی در آینده نزدیک به قابلیت جدیدی مجهز می گردد که امکان بکارگیری در خودرو های هوشمند و خودران را دارد.
این توانایی در گوگل اسیستنت به کاربران این امکان را می دهد تا دستورات صوتی موردنظر خویش را به خودرو داده تا حواس آنها حین رانندگی پرت نشود و آنها بتوانند به راحتی با دستیار صوتی هوشمند تعامل برقرار کنند.
انتظار می رود کاربران گوشیهای هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید از تابستان سال جاری به قابلیت رانندگی این دستیار صوتی دسترسی پیدا کنند که در این موقعیت، با گفتن ” Hey Google، let’s drive” فعال سازی می شود. به عنوان مثال، در صورتیکه کاربر رستورانی را در گوگل اسیستنت جست جو کرده باشد، این دستیار صوتی میان بری را به برنامه ناوبری برای حرکت به سمت آن رستوران در اختیار کاربر قرار می دهد. همینطور گوگل اسیستنت لیست مخاطبینی را که کاربر در گوشی خود ذخیره کرده است، در دسترس وی قرار می دهد تا نیازی به تماس گرفتن حین رانندگی با آنها نداشته باشد.You may also like