سئو بوی: مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی راهداران کلیه محورهای اصلی و فرعی و روستایی در حوزه خراسان جنوبی بازگشایی شدند.
–>
جعفر شهامت در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار نمود: با تلاش و به لطف همگرایی و مدیریت واحد بحران که نتیجه اقدامات شورای مدیریت بحران استان به ریاست استاندار و فرمانداران است، خوشبختانه در سیلاب های اخیر دو هدف همکاری برای کنترل لطمه احتمالی انسانی و ایمنی مراکز جمعیتی و خسارت حداقلی به راه ها و برقراری قابلیت تردد در محورها در حداقل زمان ممکن محقق شد.
وی افزود: این اهداف با عنایت به حجم بارش ها و همکاری سازمان های مرتبط، دستگاه های نظامی، انتظامی و امدادی و همکاری داوطلبانه مردم و پیمانکاران بخش خصوصی به بهترین نحو انجام گرفت.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی اضافه کرد: جلسات هماهنگی مدیریت بحران استان، شهرستان ها و حوزه راهداری، تحکیم دیوار خاکی هدایت آب، بازدید پل ها و بررسی وضعیت بالادست و پایین دست پل ها و بندهای خاکی و راه ها همچون اقدامات پیش از بارش های سیلابی اخیر بوده است.
شهامت بیان کرد: آماده سازی تیم های عملیاتی مدیریت بحران با به کارگیری کلیه امکانات و پرسنل بخش دولتی و خصوصی شامل؛ ۴۴ دستگاه ماشین آلات پیمانکاران بخش خصوصی بعنوان بحران یار، ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۳۴۰ نفر راهدار در طول راه ها در چارچوب ۵۲ تیم عملیاتی در کنار ناظرین ستادی حوزه راهداری همچون مهم ترین اقدامات برای عملیات امدادرسانی جاده ای در حوزه مدیریت بحران راهداری بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی اشاره کرد: با عنایت به وقوع بارندگی از ۱۲ میلی متر تا حدود ۹۰ میلی متر در کل استان طی دوره زمانی محدود و سیلاب های کم سابقه در غرب و شرق استان که عمدتاً در شهرستان های طبس (دیهوک – عشق آباد)، زیرکوه، فردوس، سربیشه، نهبندان و خوسف شدت بیشتری داشت، خوشبختانه تابحال تلفات انسانی ناشی از سیلاب نداشتیم و هماهنگی تیم های راهداری، سازمان های امدادی و نیروهای مسلح و انتظامی و پلیس راه در بالاترین سطح بود.
شهامت اضافه کرد: در تمامی محورهای شریانی، اصلی و روستایی خراسان جنوبی ایمن سازی اولیه انجام گرفته است و ترمیم اولیه راه ها حداکثر طی ۱۰ روز آینده به انجام خواهد رسید و با فروکش کردن سیلاب ها محور عشق آباد – بردسکن باز از ظهر چهارشنبه (۲۸ فروردین) در حوزه خراسان جنوبی قابل تردد خواهد بود.
وی افزود: لازم است با عنایت به باز بودن محورها در حوزه خراسان جنوبی از چهارشنبه، رانندگان تا زمان بازسازی کامل مسیرها به محدودیت سرعت و تابلوهای نصب شده در محل آب نماها و پل ها و سیل بردگی توجه نمایند و خصوصاً پیش از تردد به مقصد استان های همجوار در محور منتهی به استان کرمان از مسیر راور – بردسکن در خراسان رضوی، از باز بودن مسیر در استان های همجوار بوسیله سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها اطمینان حاصل کنند چونکه هم اکنون ادامه محورهای مذکور در استان های مجاور قابلیت تردد ندارند و طی روزهای آتی بازگشایی خواهند شد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی اضافه کرد: برخی از محورهای خاکی عشایری که خارج از حوزه وظایف راهداری است در استان گرفتار تخریب شده که همزمان با ترمیم راه ها و در هماهنگی با اولویت های مشخص شده توسط مدیریت بحران شهرستان ها، نسبت به بازگشایی آنها طی روزهای آتی اقدام خواهد شد.
شهامت به برآورد خسارت ها اشاره و اشاره کرد: تیم برآورد خسارت از روز گذشته با هماهنگی مدیریت بحران استانداری کار خودرا آغاز نموده است و حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده برآورد دقیق تری از حجم خسارت ها و عملیات موردنیاز به تفکیک راه های شریانی، اصلی و فرعی تهیه و به مراجع ذی ربط ارسال خواهد شد.
وی بیان کرد: در ارزیابی های اولیه ترمیم ده دستگاه پل و حدود صد دستگاه آب نما در کنار اقدامات موردنیاز برای روکش راه ها احصاء شده و برنامه ریزی برای بازسازی مقاطع لطمه دیده در حال انجام می باشد.
شهامت انجام بیشتر از ۶۱ هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۴۱ را نشان دهنده ارتباط مؤثر مرکز مدیریت راه ها با کاربران راه ها دانست و در کنار نقش بهادار مدیریت واحد بحران و همکاری دستگاه ها و مردم، از اطلاع رسانی گسترده صدا و سیما و خبرنگاران رسانه های استان بعنوان یکی از مهم ترین عوامل در کنترل خسارت انسانی سیلاب های بی سابقه اخیر تشکر کرد.You may also like