سئو بوی: این گزارش به معرفی کشورهایی می پردازد که میزبان بیشترین شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی هستند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی یکی از آن دسته فناوری های نوینی است که در سال های اخیر مورد توجه خیلی از غول های تکنولوژی و دولت های گوناگون قرار گرفته است. بدین سبب تبدیل به یکی از بزرگترین عرصه های رقابت غول های تکنولوژی با یکدیگر شده است.
حالا برمبنای گزارشی که در وب سایت chinadaily آمده است، ایالات متحده آمریکا، چین و انگلستان سه رتبه نخست رده بندی کشورهای میزبان شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی ( Artificial intelligence ) را به خود اختصاص داده اند.
طبق آمارهایی که در گزارش توسعه هوش مصنوعی سال ۲۰۱۸ میلادی انتشار یافته است، ایالات متحده آمریکا میزبان بالغ بر ۲۰۰۰ شرکت و استار تاپ مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ( Machine learning ) است، این در حالیست که چین بالغ بر ۱۰۰۰ شرکت و استار تاپ این چنینی را در خود جای داده است که تقریباً معادل ۲۰.۵۳ درصد از سهم کل جهان به شمار می آید.
در این لیست کانادا و هند باز با میزبانی از کمتر از ۱۰۰۰ شرکت فعال در این حوزه جایگاه های چهارم و پنجم جدول را به خود مختص کرده است.
البته لازم به ذکر است که این آمارها مربوط به سال قبل میلادی بوده و طبق برآورد و پیش بینی های صورت گرفته از طرف تحلیلگران، به احتمال زیاد چین به سرعت جای آمریکا را خواهد گرفت و در جایگاه نخست فناوری هوش مصنوعی جهان خواهد ایستاد. آنها همین طور عنوان کرده بودند که سرعت پیشرفت و تکامل هوش مصنوعی در چین به گونه ای رقم خواهد خورد و از آمریکا پیشی خواهد گرفت که دیگر این کشور بزرگ که همواره در صدر فناوری های نوین و منحصربفرد در جهان قرار داشته و همیشه مدعی عنوان اولین و برترین فناوری های روز جهان به شمار می رفته است، هیچ گاه به گرد پای آن باز نخواهد رسید.
به عبارتی دیگر، این برآوردها از آن حکایت می کند که هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ میلادی توسط چین به تکامل خواهد رسید و ایالات متحده آمریکا احتمالاً برای همیشه از آن عقب خواهد افتاد. حال در زیر، نام ۱۰ کشور برتر و پیشگام جهان که میزبان بیشترین تعداد شرکت های فعال در حوزه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند، آمده است:
۱. ایالات متحده آمریکا
۲. چین
۳. انگلستان
۴. کانادا
۵. هند
۶. رژیم صهیونیستی
۷. فرانسه
۸. آلمان
۹. سوئد
۱۰. اسپانیاYou may also like