سئو بوی: برایان اکتون، یکی از بنیان گذاران واتس اپ، خطاب به کاربران اعلام نموده است که حساب کاربری خودرا در فیسبوک حذف نمایند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اوایل سال قبل میلادی بود که شبکه اجتماعی فیسبوک گرفتار یک رسوایی امنیتی و اطلاعاتی شد، به گونه ای که حریم خصوصی کاربرانش را با همکاری یک مؤسسه مشاوره و تحقیقاتی تحت عنوان کمبریج آنالتیکا افشا کرده و در اختیار آن گذاشته بود. همین امر سبب شد که سر و صدای خیل عظیمی از کاربران و منتقدان را در فضای مجازی دربیاورد و بسیاری باز به نشانه اعتراض، صفحه کاربری خودرا در این شبکه اجتماعی برای همیشه ترک کرده و حذف نمایند.
شرکت فیسبوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب نمود و از آن زمان تابحال باز با معرفی و افزودن قابلیت های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است. طبق آمارهای انتشار یافته در ژانویه ۲۰۱۸، پیام رسان واتس اپ الان میزبان حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه است.
برمبنای گزارشی که در Daily Mail آمده است، حالا برایان اکتون، یکی از بنیان گذاران و مؤسسان واتس اپ، اخیرا عنوان کرده است که همه کاربران در سراسر جهان باید به منظور احترام و محافظت از حریم خصوصی خود، صفحه کاربری و اکانت های خودرا در فیسبوک ببندند و برای همیشه آنرا ترک بگویند.
این سخنان اکتون که جنجال های بسیاری را به راه انداخته است، بیشتر از این لحاظ که واتس اپ خود زیرمجموعه فیسبوک است و روزی بوسیله همین شرکت پر و بال پیدا کرد، عجیب و دور از ذهن است و به عقیده خیلی از تحلیلگران، اظهارات برایان اکتون مظهر واقعی نمک نشناسی است.
البته برخی دیگر از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که واتس اپ همواره از اولین روز تأسیس و شروع به کار خود، تاکید فراوانی بر محافظت از حریم خصوصی کاربرانش داشته است و این بدان معناست که واتس اپ تنها به منظور پیشگیری از نقض حریم شخصی و افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه آنها از کاربران درخواست کرده که از فیسبوک برای همیشه خارج شده و حساب کاربری و اکانت خودرا در این شبکه اجتماعی ببندند.
سپس انتشار خبر رسوایی فیسبوک و نقض حریم شخصی کاربرانش، افراد مشهور و شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه کاربری خود در این شبکه اجتماعی کرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خودرا نسبت به سهل انگاری فیسبوک نشان دهند.
با اینکه فیسبوک در تمامی روزنامه ها و شبکه های اجتماعی از تمامی کاربرانش در این خصوص پوزش خواست و در اطلاعیه ای باز احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آنها را رد کرد، اما همچنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروکش نکرده است.You may also like