سئو بوی: دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم درباره ی دستکاری نظرسنجی آرا مردمی اظهار نمود کرد: یکی از شرکت های مجوزدار وزارت ارتباطات نقش اصلی را در جابجایی آرای مردمی داشته است.
به گزارش سئو بوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم از تشکیل جلسه کمیته فنی دبیرخانه جشنواره در جهت صیانت از آرای مردمی از صبح جمعه اطلاع داد و تصریح کرد: بر مبنای تحقیقات صورت گرفته مشخص شد یکی از شرکت های مجوزدار آی سی تی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) در جذب و شمارش آرای مردمی در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل انگاری کرده و مرتکب تخلف شده است.
مسعود احمدی افزادی با تاکید بر حفاظت از تک تک آرا و نظرات مردم در این بخش اضافه کرد: هم اکنون کمیته بررسی فنی و مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این مورد برای برخورد با عامل یا عاملان تخلف در شرکت مذکور هستند.
وی تصریح کرد: همینطور گزارش تخلف این شرکت به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عرضه شده و خواهان برخورد قانونی آنها هم شده ایم و امیدواریم با حساسیتی که وزیر ارتباطات درمورد حفاظت از حق الناس دارد، شاهد پیگیری قاطع این وزارتخانه هم باشیم.
دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان این که دستگاه های مسؤول در حال بررسی دقیق ابعاد این تخلف هستند، خاطرنشان کرد: سازمان صداوسیما در عین حال با تشکیل پرونده این مورد از متخلف یا متخلفان به پلیس فتا شکایت کرده و خواهان اقدام قانونی لازم است.
احمدی افزادی به سامانه چلچله بعنوان بستر نظرسنجی مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره نمود و اضافه کرد: این سامانه توسط یکی از شرکت ها توسعه داده می شود و این شرکت در بخش کد دستوری از زیرساخت USSD مربوط به یکی دیگر از پرمخاطب ترین شرکت های پردازنده کدهای دستوری کشور بهره برده و طبیعتاً تحت نظارت فنی سازمان تنظیم مقررات و فرکانس های رادیویی ( ICT ) که در از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز دارد، همه امور خویش را به انجام می رساند.
وی تلاش کمیته فنی دبیرخانه جشنواره برای صیانت از آرای مردمی را به موقع و دقیق دانست و خاطرنشان کرد: همه آرای وارده از این آی پی غیرمجاز در فاصله زمانی ۲۴ ساعت مشخص شده شناسایی و از مجموع آرای مردمی کسر شده است و با رفع اختلال به وجود آمده از غروب امروز رأی گیری دوباره ادامه خواهد یافت.
احمدی افزادی اضافه کرد: بر مبنای برنامه ریزی قبلی دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۲۱، در انتها برنامه «خیابان جام جم» زمان رأی گیری آخر خواهد یافت و بعد از جمع بندی نتایج نهایی در کنار سایر برگزیدگان بخش ها و کمیسیون های جشنواره اعلام خواهد شد.
دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم رأی میلیونی مردم به برنامه ها و افراد شاخص تلویزیون در بخش های مختلف را مایه مباهات دانست و خاطرنشان کرد: این رأی بالا پیوند ناگسستنی مردم با رسانه ملی را نمایان و البته مسئولیت ما اهالی تلویزیون را هم بسیار سنگین تر می کند تا بتوانیم با تلاش بیشتر و دقیق تر این پیوند را هرچه بیشتر مستحکم نماییم.You may also like