به گزارش سئو بوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی و امنیتی Trend Micro اعلام نموده اند که بدافزار جدیدی را در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور کشف کرده اند که در ۲۹ اپلیکیشن ویرایش عکس وجود داشته است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، از آنجائیکه این روزها اخبار زیادی در خصوص صدمه پذیری های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به کامپیوتر کاربران و شرکت های تجاری در جهان انتشار یافته است، ازاین رو پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم افزار، برنامه و اپلیکیشن های مختلف هستند تا کاربران را از صدمه های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند.
کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری مؤسسه تحقیقاتی ترند میکرو (Trend Micro) اخیرا از وجود یک بدافزار جدید و پیشرفته در بالغ بر ۲۹ اپلیکیشن موجود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور اطلاع داده اند و اعلام نموده اند که در اپلیکیشن های اندرویدی که در طبقه بندی های متعددی بویژه برنامه های ویرایش عکس و تصاویر، بدافزار جدید، پیشرفته و خطرناکی فعالیت و حضور داشته که اطلاعات شخصی و هویتی کاربران را بدون آنکه متوجه شوند، به سرقت برده است.
این کارشناسان در گزارشی که در وب سایت phonearena منتشر نموده اند، خاطرنشان کرده اند که برای مثال بعضی از معروف ترین اپلیکیشن های آلوده به این بدافزار، می توان به Beauty Camera، Pro Beauty Camera، Horizontal Beauty camera اشاره نمود که به قول آنها، حریم خصوصی کاربران را نقض کرده و به اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی آنها دستیابی پیدا کرده اند.
بعضی از اپلیکیشن های دیگر هم از روش های حملات فیشینگی استفاده می کرده اند تا کاربران با دست و اختیار خود، اطلاعات و داده های خصوصی خویش را در اختیار هکرها و مجرمان سایبری قرار دهند.
این کارشناسان با انتشار این گزارش، به کاربران اخطار داده اند که با نصب اپلیکیشن های مخرب و آلوده به بدافزار، اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خویش را به مخاطره نیاندازند و با سهل انگاری آنها را در اختیار هکرها و مجرمان سایبری قرار ندهند.
بدین ترتیب با وجود قوانین و نظارت های سخت گیرانه ای که در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور برای حفظ و ارتقای امنیت سایبری وجود دارد، کاربران باید مراقب باشند که هر اپلیکیشنی را نصب و دانلود نکنند تا گرفتار نفوذ افراد غریبه و سواستفاده از اطلاعات شخصی خود نشوند.You may also like