سئو بوی: با عنایت به افزایش اهمیت تکنولوژی جدید بلاک چین، کنفرانس، همایش و رویدادهای مختلفی باز در این زمینه برگزار می گردد که علاقمندان و کارشناسان فعال در این حوزه تمایل دارند با شرکت در آن علاوه بر آگاهی از جدیدترین دستاوردهای شرکت و کشورهای دیگر، به معرفی و رونمایی از ایده های خلاقانه و همین طور محصولات و خدمات مبتنی بر این فناوری نوین بپردازند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اگر بخواهیم فناوری بلاک چین را تعریف نماییم، باید بگوییم که بلاک چین نوع جدید و خاصی از شبکه اینترنتی است که در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوک های هم شکل طبقه بندی می شوند.

اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبکه بهم پیوسته را با شبکه اینترنت عادی عنوان نماییم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره نمود. این بدان معناست که اطلاعات رد و بدل شده در شبکه اینترنت عادی به صورت متمرکز در یک سرور اصلی ذخیره می شوند که توسط هکرها و نهادهای ذی ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در شرایطی است که اطلاعات منتقل شده در شبکه بلاک چین امکان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی دهند.

در واقع به زبان ساده می توان این چنین بیان کرد که بلاک چین یک پایگاه توزیع داده مبتنی بر اجتماع میلیون ها نقطه اشتراک است که به صورت هم زمان داده هایی در آن ثبت و اصلاح می شود که می توان با بهره گیری از این پلت فرم باز، آزاد و در عین حال پیچیده، به تبادلات مالی، علمی و اطلاعاتی پرداخت که از مهم ترین فناوری های مبتنی بر پلت فرم بلاک چین می توان به ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت کوین اشاره نمود.

در حقیقت بلاک چین یکی از آن دسته از فناوری های جدیدی است که می تواند سیستم تبادل پول در جهان را متحول کند که البته کاربرد و نحوه عملکرد بسیار پیچیده و متفاوتی دارد که از حوصله این گزارش خارج است.

اما ویلیام موگیر، کارشناس فعال در حوزه فناوری بلاک چین درباب کاربردهای آن می گوید بلاک چین علاوه بر کاربردهایی که در نظام اقتصادی و تبادلات مالی دارد، در واقع یک سیستم جدید برای نگهداری اطلاعات و فایل های مورد نیاز کاربران باز به حساب می آید بدین ترتیب که کاربران در سیستم های کنونی برای انتقال اطلاعات و فایل های خود باید از یک دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت داده های خودرا آپلود و بارگذاری کرده تا بتوانند آنرا برای مخاطبان موردنظر خود ارسال کرده و آنها باز بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

البته کارشناسان فعال در این حوزه بر این باورند که فناوری بلاک چین از پتانسیل ها و قابلیت های بسیار زیاد و متعددی برخوردار می باشد که می تواند در صنایع و سیستم های مختلف بانکی، مالیاتی، بیمه، دانشگاهی و غیره به کار برده شده و تحولات عظیمی را در آنها احداث کند.

بنابراین، چهار کنفرانس و رویدادی که با محوریت فناوری بلاک چین در جهان در چندماه آینده برگزار می شود، در فهرستی که در وب سایت CryptoGlobe آمده، در زیر ذکر شده است که کارشناسان به علاقمندان و فعالان این حوزه سفارش کرده اند که آنها را از دست ندهند.

۱. کنفرانس بلاک چین ۳۰ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی در شهر توکیوی ژاپن۲. کنفرانس consensus در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ ماه مه ۲۰۱۹ میلادی در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا۳. کنفرانس DC blockchain summit در تاریخ ۶ تا ۷ ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی در شهر واشنگتن ایالات متحده آمریکا۴. کنفرانس Blockchain Summit London در تاریخ ۲۵ تا ۲۶ ماه ژوئن ۲۰۱۹ میلادی در لندن انگلستانمترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: مریم طاووسی


You may also like