سئو بوی: هواوی دو نفر از کارمندانش را به سبب استفاده از گوشیهای آیفون، تنزیل رتبه و سپس حقوق آنها را کم کرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سپس آن که آتش اختلافات و کشمکش های تجاری و سیاسی میان چین و آمریکا بر سر فعالیت غول های تکنولوژی چینی هم چون هواوی و زد تی ای در ایالات متحده شعله ور شد و این دو شرکت به بهتان جاسوسی از کاربران و مقامات آمریکایی متهم شده و فعالیت آنها در این کشور ممنوع اعلام شد، ایالات متحده آمریکا از خیلی از کشورهای هم پیمان خود نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی درخواست نمود که فعالیت و فروش محصولات این دو شرکت چینی را ممنوع اعلام کنند.

یک ماه پیش بود که مدیر ارشد مالی هواوی توسط مقامات امنیتی کانادا دستگیر و به بهتان دور زدن تحریم های آمریکا مقابل بعضی از کشورها نظیر ایران بازداشت شد. همین امر اختلافات و جنگ تجاری میان این دو کشور را بیشتر از پیش افزایش داد که به دنبال آن خیلی از شرکت های چینی که در زمینه های مختلفی در این کشور فعالیت می نمایند، در امتداد پشتیبانی از یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی چینی از کارکنان و کارمندان خود به صورت کاملا جدی درخواست کرده اند که محصولات اپل را تحریم کرده و بعضی از آنها باز تهدید کرده اند درصورتی که کارمندان گوشیهای آیفون جدیدی تهیه و خریداری کنند، آنها را اخراج خواهند کرد.

پیش تر باز گزارش های دیگری انتشار یافته بود که نشان می داد این شرکت ها به کارکنان خود ابلاغ کرده اند درصورت استفاده از گوشیهای آیفون و به صورت کلی محصولات اپل، با کسر از حقوق و پاداش و مزایا و یا تنزیل رتبه مواجه خواهند شد.

حالا به نظر می آید که این تهدیدات به مراحل عملی و جدی رسیده است و هواوی دو نفر از کارمندانش را به سبب استفاده از گوشیهای آیفون در این شرکت، با وجود ابلاغیه هواوی در خصوص تحریم و بایکوت محصولات آمریکایی اپل، طبق وعده خود تنزیل رتبه داده و حقوق و مزایای آنها را باز کم کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت theverge، این اقدام که نشان داد هواوی و شرکت های چینی در پشتیبانی از کالای چینی بسیار بیش تر از حد تصور کاربران و شهروندان در تحریم محصولات آمریکایی اپل جدی بوده و به دبنال اقدامات عملی و نتیجه بخش هستند.

هرچند که به قول خیلی از کارشناسان، متقاعد کردن و یا واداشتن افراد به استفاده و عدم استفاده از یک محصول کار بسیار دشوار و در عین حال غیراخلاقی به حساب می آید، اما شرکت های چینی به تلاش خود برای خریداری و پشتیبانی از محصولات هواوی ادامه می دهند.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلام نمود که گوشیهای هوشمند ساخت شرکت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

با این که دولت چین و شرکت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تکذیب کرده اند، اما به نظر می آید که آمریکایی ها به کوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همکاری سایر کشورها ادامه می دهند.
You may also like