به گزارش سئو بوی سازمان نظارت بر قوانین اینترنتی در استرالیا روز دوشنبه اعلام نمود که باید بر روی فعالیت غول های تکنولوژی و شبکه های اجتماعی نظیر گوگل و فیسبوک نظارت و کنترل بیشتری اعمال شود.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش نگرانی های جهانی در مورد عملکرد و نحوه شفاف سازی شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی و شبکه های اجتماعی و همینطور مقابله خیلی از کشورهای جهان با اخبار کذب و دروغین، حالا مقامات ارشد سازمان نظارت بر قوانین اینترنتی در استرالیا روز دوشنبه اعلام نموده اند که باید تلاش های بیشتری برای مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین صورت بپذیرد و این بدان معناست که باید کنترل و نظارت بیشتری بر روی فعالیت و نحوه عملکرد آنها صورت گیرد.

غول های تکنولوژی همچون گوگل، فیسبوک و توییتر در چند سال اخیر به شدت از جانب نهادهای امنیتی، دولتی و نظارتی خیلی از کشورها به ویژه ایالات متحده آمریکا که خود میزبان این شرکت های عظیم است، به منظور برخورد و مقابله با اخبار کذب و دروغین و همینطور مسدوسازی حساب های کاربری که تحت حمایت دولت برخی کشورها نظیر روسیه به مداخلات سیاسی در این کشور پرداخته اند، تحت فشار قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش رویترز، حالا به نظر می آید که استرالیا هم به جریان تحت فشار گذاشتن این غول های تکنولوژی پیوسته است تا بتواند از هرگونه مداخلات سیاسی و مشکلات ناشی از انتشار اخبار کذب و دروغین جلوگیری بعمل بیاورد.

یکی دیگر از مسائلی که توسط راد سیمز، مدیر کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا ذکر و تایید شده است، حفاظت از حریم خصوصی کاربران در این شبکه های اجتماعی است که باید به صورت خاصی مورد توجه قرار بگیرد. وی با اشاره به اینکه سهم گوگل از میزان کاوشهای انجام شده در استرالیا به ۹۴ درصد می رسد، از کوشش برای پیشگیری از رسوایی هایی نظیر افشای اطلاعات شخصی و هویتی کاربران در فیسبوک سخن گفت.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که استرالیا یکی از پیشگامانی خواهد بود که به افزایش فشارهای نظارتی بر غول های تکنولوژی و شبکه های اجتماعی پرداخته است و می خواهد کنترل فزاینده تری را بر آنها اعمال نماید.
You may also like