سئو بوی: دیوید سیسلین، نماینده حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا از عملکرد فیسبوک به شدت انتقاد کرده و گفته که این شرکت صلاحیت تنظیم مقررات برای خودش را ندارد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، به نظر می آید که همچنان شبکه اجتماعی فیسبوک تحت تاثیر رسوایی های اخیر، افشای اطلاعات و حریم خصوصی کاربران و همینطور انتشار اخبار کذب توسط هکرها و مداخله گران سیاسی به شدت زیر ذره بین منتقدان و نهادهای سیاسی و دولتی ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

حالا اخیرا دیوید سیسیلین به عنوان یکی از نمایندگان حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا از نحوه عملکرد این غول تکنولوژی به شدت انتقاد کرده و گفته که فیسبوک بارها به همه جهان ثابت کرده که منافع شخصی و شرکتی خودش همواره از منافع عمومی کاربرانش مهم تر بوده است.

وی که احیانا در آینده به عنوان رئیس هیئت کمیته مقابله با اخبار کذب در مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب خواهد شد، ضمن اشاره به عدم صلاحیت فیسبوک در قانون گذاری و مدیریت محتوا خاطرنشان کرده است که از این پس کنگره ایالات متحده آمریکا باید وارد عمل شده و برای فیسبوک قانون گذاری کرده و حد و مرز تعیین کند.

وی باری دیگر تاکید کرده است که فیسبوک در جریان رسوایی چندماه اخیر خود که در آن اطلاعات شخصی و حریم خصوصی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر از کاربرانش افشا شد و به سرقت رفت، با یک موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی تحت عنوان کمبریج آنالتیکا همکاری کرده بود که همین امر به وضوح نشان داده است سودآوری و درآمدزایی برای فیسبوک همواره در اولویت نخست این شرکت بوده است.

این در حالیست که مارک زوکربرگ، موسس و مدیرعامل شرکت فیسبوک بارها اعلام نموده است که منافع عمومی کاربرانش را به منافع شخصی و شرکت خود ترجیح و اولویت می دهد.

فیس بوک همینطور بعد از افترا نهادهای سیاسی و دولتی آمریکا به انتشار اخبار کذب و دروغین و همینطور فراهم آوردن بستر مناسب برای مداخله گران سیاسی داخلی و خارجی بویژه هکرهای تحت حمایت دولت روسیه، تمام تلاش خویش را برای مقابله با محتوای نامناسب و دردسرساز کرد اما به نظر می آید که از نظر خیلی از رجال سیاسی آمریکایی هیچ یک از این اقدامات کافی نبوده و آنها قصد دارند خود وارد عمل شوند و فیسبوک را با محدودیت های متعددی روبرو کنند. به قول خیلی از کارشناسان، دولت آمریکا حالا به مرحله ای رسیده است که حتی با غول های تکنولوژی و شرکت های آمریکایی هم سر جنگ دارد و شمشیر را برای محدود کردن آنها از رو بسته است.

فیس بوک در مورد دفاع از عملکرد خود و واکنش به سخنان نماینده حزب دموکرات هنوز پاسخی به گزارشگر رویترز نداده است.
You may also like