سئو بوی: خیلی از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری بارها سفارش کرده اند که ادارات و سازمان های مختلف باید به منظور افزایش امنیت سرورهای متصل به اینترنت و سیستم های خود سازوکارهای ویژه ای را در نظر گرفته و اعمال کنند تا از نفوذ هکرها و افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه اداری جلوگیری به عمل بیاورند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت روزافزون امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه، خیلی از کارشناسان و تحلیلگران به متخصصان بخش فناوری و ارتباطات ادارات و سازمان های مختلف بارها سفارش کرده و آگهی داده اند که با انجام اقدامات و مراحل امنیتی به محافظت از اطلاعات محرمانه سازمان مربوطه کمک کنند.
روزانه اخبار و گزارش های متعددی در خصوص افشای اطلاعات محرمانه ادارات و سازمان های مختلف در جهان انتشار یافته و به گوش می رسد که همگی نشان داده است امنیت سایبری سیستم های مورداستفاده در ادارات و شرکت های تجاری و مختلف چقدر در برابر نفوذ هکرها بلا پذیری بالایی دارند. افشای اطلاعات محرمانه اداری و درون سازمانی سالانه خسارات و بلا های جبران ناپذیر متعددی برای این نهادها رقم می زند که این امر همین طور حاکی اهمیت بسیار بالای تلاش شرکت های مختلف برای افزایش امنیت سایبری است.
حالا گزارشی که در وب سایت business.att وجود دارد، به مرور و معرفی مختصری بر مجموعه اقدامات لازم و ضروری برای افزایش امنیت سایبری می پردازد:
۱. اعمال قوانین سخت گیرانه برای پسورد سیستم ها
کارشناسان فعال در بخش فناوری و اطلاعات ادارات مختلف باید قوانین سخت گیرانه ای برای کارمندان و کارکنانی که از سیستم های کامپیوتری استفاده می نمایند، وضع کنند. بدین ترتیب، آنها باید کارمندان را موظف کنند تا پسورد های قدرتمندی را برای حساب های کاربری خود بسازند و هر از گاهی باز آنرا تغییر دهند.


۲. انجام به روزرسانی های مکرر و مداوم
یکی دیگر از راهکارهایی که به امنیت سایبری سیستم های ادارات کمک می نماید، انجام آپدیت و به روزرسانی های پی در پی و مداوم است که جلوی نفوذ و دسترسی هکرها به اطلاعات کاربران را از راه بلا پذیری و ضعف های امنیتی می گیرد.


۳. عدم استفاده از سخت افزارهای قدیمی
سخت افزارهای قدیمی حتی در صورتیکه به روزرسانی نرم افزاری دریافت نمایند، بازهم عملکرد مناسب، سریع و قابل قبولی نخواهند داشت چراکه با پیشرفت هرروزه علم، ظرفیت و کیفیت سخت افزارهای مختلف رو به رشد و افزایش بوده است بدین سبب لازم به ذکر است که با گذشت چند سال، مدیران و مسئولان مربوطه مبادرت به تعویض و به روزرسانی سخت افزارهای مورد استفاده کارمندان کنند.


۴. فعالسازی تنظیمات پیشرفته برای افزایش امنیت سیستم ها
سیستم عامل های کامپیوتر همچون ویندوز بویژه در نسخه های جدید خود تنظیمات و مراحل امنیتی پیشرفته ای دارند که کاربران و کارشناسان با فعال سازی آن قادر خواهند بود امنیت سایبری و ضریب حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه شرکت خودرا به میزان قابل توجهی بالا ببرند.

You may also like