سئو بوی: هکرها و مجرمان سایبری با دسترسی به پلتفرم های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده توانستند به ۶۹۰ هزار وب سایت نفوذ کرده و بیت کوین های کاربران را به سرقت ببرند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های کاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها، به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام نمایند.از طرفی دیگر، استقبال بی نظیر کاربران جهانی از ارزهای رمزپایه فرصت خوبی را برای هکرها و مجرمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هک حساب های کاربری آنها و نفوذ به پلتفرم صرافی های ارزهای دیجیتالی، با استفاده از حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.

حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت the next web، از آن حکایت می کند که هکرها و مجرمان سایبری موفق شده اند به بیشتر از ۶۹۰ هزار وب سایت و پلتفرم فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده، دسترسی پیدا کرده و با انتشار و وارد کردن کدهای آلوده به بدافزار و مخرب، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی استخراج شده کاربران را بربایند.

گفته می گردد این گروه از هکرها توانسته اند با حمله سایبری به یکی از بزرگترین سرویس های عرضه دهنده آمارهای اینترنتی تحت عنوان «استات کانتر»، به بیت کوین های مبادله شده کاربران از وب سایت Gate.io دستبرد بزنند.

هکرها و مجرمان سایبری به سمت و سوی ارزهای دیجیتالی گرایش بیشتری پیدا کرده اند چون که سرقت پول های هنگفت از این طریق برایشان بسیار آسان تر، کم هزینه تر و کم خطرتر از سایر روش های دیگر است.

یکی از دلایلی که خیلی از کشورها بویژه در ابتدای شروع به کار ارزهای مجازی نظیر بیت کوین، نقل و انتقالات پول از این طریق را ممنوع اعلام نموده بودند، همین ناشناس بودن مبدا و مقصد مبادلات پولی است و همین مساله این امکان را به مجرمان، تروریست ها، سوداگران و قاچاقچیان ارز، مواد مخدر، دارو و اسلحه می دهد تا با خیال آسوده به فعالیت های غیرقانونی و غیرمجاز خود ادامه دهند و از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی قابل ردگیری و پیگیری نباشند.

تحلیلگران همینطور پیش بینی کرده اند خیلی از افراد و هکرها با استفاده از حملات بدافزاری به کامپیوتر و حساب های شخصی کاربران قربانی توانسته اند تابحال ۲.۵ میلیارد دلار به جیب بزنند و درآمدهای کلانی را در مدت زمان کوتاهی کسب کنند و این طور که به نظر می آید این روند روز به روز صعودی تر از قبل شده و انتظار می رود که در سالهای آینده هکرها بتوانند با استفاده از سرقت ارزهای دیجیتالی رمزپایه، میلیاردها دلار را در سراسر جهان کسب کنند.

افزایش بهای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سالهای اخیر سبب شده که هکرها و مجرمان سایبری بیشتری به سمت و سوی درآمدزایی با استفاده از نفوذ به حساب های کاربری افراد در پلتفرم صرافی های دیجیتال جذب شوند و بدین ترتیب درآمدهای هنگفتی را از آن خود کنند. به عبارت دیگر، در سال قبل تنها ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم امسال به حدود یک میلیارد دلار رسیده است و این عدد خود به تنهایی آغازی برای یک فاجعه در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری به شمار خواهد آمد.

آمار حملات سایبری و هک در سال قبل میلادی، به اوج خود رسیده است و با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هکرها؛ کشورها و شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف اینگونه حملات قرار گرفته و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
You may also like